Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus oživil polovinu kroužků a připravuje tábory

Téměř polovinu kroužků se podařilo znovu uvést do života Středisku volného času Fokus. Děti se mohou znovu věnovat výtvarným aktivitám a bavit se pohybem. Pokračuje i příprava na letní tábory.

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně vítá po dvou měsíční koronavirové pauzy účastníky svých kroužků. Znovu se mohou například zapojit do taktiky s plastovými zbraněmi, zacvičit si ve venkovním fitness a věnovat se výtvarnému tvoření.

“My jsme rádi, že k tomu došlo, přestože je to v omezeném režimu. Ze 107 kroužků se nám podařilo obnovit činnost 48,” uvedl Michal Podžorný, ředitel SVČ Fokus Nový Jičín.

Znovu otevřít nešlo třeba kontaktní sporty, aikido a judo, nebo všechny taneční kroužky. Pro některé aktivity chyběli lektoři nebo prostory, například jindy využívané školní tělocvičny.

“Doma se dá také dělat spousta věcí, ale tady je to s kamarády lepší,” pousmál se třináctiletý chlapec. “Moc jsem se těšil,” přidal se kamarád z kroužku.

“Dneska tady máme kroužek Nerf a já jsem se také určitě těšil. Kluci jsou super. Teď tu máme spojené starší i mladší. Scházíme se zase dvakrát týdně, tak, jak to bylo,” sdělil Jan Němec, lektor SVČ Fokus Nový Jičín.

“Je nás o něco míň, ale o to více si to s dětmi užijeme. Vyprávíme si, jako to bylo dva měsíce bez kroužků,” konstatovala Dana Dokládalová, lektorka SVČ Fokus Nový Jičín.

“Kromě uzavřených prostor Střediska volného času Fokus se snažíme využít i venkovní prostory. Aktuálně se nacházíme na venkovním fitness,které vzniklo nedávno,” podotkla Monika Vindišová, lektorka SVČ Fokus Nový Jičín.

Fokus se veřejnosti otevřel na 5 týdnů. Pak, jak všichni doufají, vyrazí na plánované tábory.

“My jsme měli kapacity táborů naplněné zhruba ze 70 procent ještě před pandemií. V současné době máme jen pár odhlášených a budeme zjišťovat reflexi zájemců. Přece jen se to ještě pořád mění, takže jsme připraveni ve startovních blocích a vyčkáváme,” pousmál se ředitel Fokusu.

Pro letošní léto připravil Fokus 23 tábor, pobytových i příměstských.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy