Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínští sboristé se na dálku propojili ve videoklipu

Doba koronaviru uzavřela do domovů také členy novojičínského pěveckého sboru Puellae et Pueri. Ti ale nepřestali zpívat a z nahrávek na mobilní telefony natočili svou verzi jedné oblíbené skladby.

Videoklip skladby A Million Dreams, na kterém se podílí zpěváci novojičínského studentského sboru Puellae et Pueri, vyplynul ze snahy vedoucích tohoto hudebního tělesa zůstat se sboristy v kontaktu i v době vládních omezení.

“Přemýšleli jsme s manželem, jak to udělat, abychom dali dohromady i nějakou hudební záležitost, a přirozeně z toho vyplynul videoklip a píseň jsem se rozhodli nahrát pomocí mobilních telefonů dětí,” uvedla Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri.

“Celkem se jednalo o 40 až 50 klipů. Poslali nám je i někteří bývalí sboristé, nejen současní, a skládat to byla opravdu zábava,” sdělil Jakub Dostál, Puellae et Pueri, autor videoklipu.

“Děcka dokázala sama sobě, že jsou schopni nazpívat, nahrát svůj hlas. Možná někteří byli překvapeni tím, jakou barvu ten hlas má,” Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri.

Klip je částečně věnován i současným maturantům, kteří se se středoškolským sborem loučí. Oficiálně tak měli učinit březnovým koncertem v Beskydském divadle. Ten byl ale zrušen.

“Ta písnička nás provází od loňského zájezdu v Paříži, potom jsme měli muzikál, ale stále doufám, že v září se nám podaří ten náš koncert realizovat a že se rozloučíme i naživo,” podotkla Tereza Jelínková, Puellae et Pueri.

Klip budou moci lidé vidět i na vernisáži výstavy k 15 letému výročí založení sboru. Plánována je na 31. srpna v Návštěvnickém centru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy