Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský street provázely obavy z deště a nakonec rekordní účast

Novojičínské náměstí patřilo streetballu. Oblíbený sportovní turnaj se tu hraje více než 20 let. Letošní ročník provázely obavy z deštivého počasí a nakonec také rekordní účast týmů.

Chuť zahrát si městskou formu basketbalu dostalo v Novém Jičíně téměř 200 sportovních nadšenců. Pořadatele rekordní účast mile překvapila, naopak ještě několik hodin před zahájením turnaje, který se hraje na náměstí, jim vrásky na čele dělaly přívaly deště a bouřky s kroupami.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Příprava letošního ročníku byla docela složitá, obzvlášť s počasím. Ta bouřka, která se tady přehnala, nás donutila k tomu, že jsme nemohli připravit náměstí, lajnovat hřiště, všechno jsme přesunuli na dnešní ráno, přivstali jsme si, všechno jsme připravili. A je to super. Přišlo tady spousta dětí.”
Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Dokonce se přihlásil rekordní počet týmů, máme tady 49 týmů z Nového Jičína, Ostravy, Frýdku-Místku a dalších okolních měst.”

Týmy mužů, žen a také dětských kategorií se na sedmi hřištích střídaly v rychlém tempu po 12 minutách hry.

účastnice turnaje: “Přijeli jsme z Bruntálu a chceme si zahrát dobrý street.”
účastník turnaje: “Podařilo se mi dát koš, ale i tak jsme, bohužel, prohráli.”
účastník turnaje: “Vyhráli jsme, takže dobré.”

Na centrální ploše bylo také vidět hráče novojičínského prvoligového áčka. Streetball pojali jako součást přípravy na novou sezonu.

Zdeněk Jakubu, BC Nový Jičín: “Je to spíše takové kamarádské, takže nehrotit to, hlavně ať jsme zdraví.”
Jan Kelar, BC Nový Jičín: “Jdeme s maximálním nasazením, ale je to samozřejmě taková tradice, přátelské utkání.”
Adam Choleva, BC Nový Jičín: “Hrajeme s velkou chutí, všichni jsme rádi že se tady sejdeme,”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Já budu jenom sledovat, ať se nikdo nezraní. Jinak ať si to dneska dělají po svém, myslím, že mě mají za celý rok plné zuby.”

Trenér a bývalý extraligový hráč David Hájek dále ještě poznamenal, že pohled na 200 sportujících lidí, zejména dětí, je pro budoucnost místního basketbal jen dobře.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků