Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský street provázely obavy z deště a nakonec rekordní účast

Novojičínské náměstí patřilo streetballu. Oblíbený sportovní turnaj se tu hraje více než 20 let. Letošní ročník provázely obavy z deštivého počasí a nakonec také rekordní účast týmů.

Chuť zahrát si městskou formu basketbalu dostalo v Novém Jičíně téměř 200 sportovních nadšenců. Pořadatele rekordní účast mile překvapila, naopak ještě několik hodin před zahájením turnaje, který se hraje na náměstí, jim vrásky na čele dělaly přívaly deště a bouřky s kroupami.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Příprava letošního ročníku byla docela složitá, obzvlášť s počasím. Ta bouřka, která se tady přehnala, nás donutila k tomu, že jsme nemohli připravit náměstí, lajnovat hřiště, všechno jsme přesunuli na dnešní ráno, přivstali jsme si, všechno jsme připravili. A je to super. Přišlo tady spousta dětí.”
Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Dokonce se přihlásil rekordní počet týmů, máme tady 49 týmů z Nového Jičína, Ostravy, Frýdku-Místku a dalších okolních měst.”

Týmy mužů, žen a také dětských kategorií se na sedmi hřištích střídaly v rychlém tempu po 12 minutách hry.

účastnice turnaje: “Přijeli jsme z Bruntálu a chceme si zahrát dobrý street.”
účastník turnaje: “Podařilo se mi dát koš, ale i tak jsme, bohužel, prohráli.”
účastník turnaje: “Vyhráli jsme, takže dobré.”

Na centrální ploše bylo také vidět hráče novojičínského prvoligového áčka. Streetball pojali jako součást přípravy na novou sezonu.

Zdeněk Jakubu, BC Nový Jičín: “Je to spíše takové kamarádské, takže nehrotit to, hlavně ať jsme zdraví.”
Jan Kelar, BC Nový Jičín: “Jdeme s maximálním nasazením, ale je to samozřejmě taková tradice, přátelské utkání.”
Adam Choleva, BC Nový Jičín: “Hrajeme s velkou chutí, všichni jsme rádi že se tady sejdeme,”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Já budu jenom sledovat, ať se nikdo nezraní. Jinak ať si to dneska dělají po svém, myslím, že mě mají za celý rok plné zuby.”

Trenér a bývalý extraligový hráč David Hájek dále ještě poznamenal, že pohled na 200 sportujících lidí, zejména dětí, je pro budoucnost místního basketbal jen dobře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy