Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Streetball si zahrál rekordní počet týmů, nechyběla první liga a děvčata

Masarykovo náměstí patřilo streetballu. Oblíbený sportovní turnaj se tu hraje více než 20 let. Letošní ročník provázely obavy z deštivého počasí a nakonec také rekordní účast týmů.

Chuť zahrát si městskou formu basketbalu dostalo v Novém Jičíně téměř 200 sportovních nadšenců. Pořadatele rekordní účast mile překvapila, naopak ještě několik hodin před zahájením turnaje, který se hraje na náměstí, jim vrásky na čele dělaly přívaly deště a bouřky s kroupami.

Pavel Kelar, prezident BC Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Příprava letošního ročníku byla docela složitá, obzvlášť s počasím. Ta bouřka, která se tady přehnala, nás donutila k tomu, že jsme nemohli připravit náměstí, lajnovat hřiště, všechno jsme přesunuli na dnešní ráno, přivstali jsme si, všechno jsme připravili. A je to super. Přišlo tady spousta dětí.”
Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín, spoluorganizátor akce: “Dokonce se přihlásil rekordní počet týmů, máme tady 49 týmů z Nového Jičína, Ostravy, Frýdku-Místku a dalších okolních měst.”

Týmy se na sedmi hřištích střídaly v rychlém tempu po 12 minutách hry. Přestože v Novém Jičíně není ženské basketbalové družstvo, účast děvčat byla na ploše vidět.

Do turnaje zasáhli také hráči novojičínského prvoligového áčka. Streetballu pojali jako součást přípravy na novou sezonu.

Zdeněk Jakubu, BC Nový Jičín: “Je to spíše takové kamarádské, takže nehrotit to, hlavně ať jsme zdraví.”
Jan Kelar, BC Nový Jičín: “Jdeme s maximálním nasazením, ale je to samozřejmě taková tradice, přátelské utkání.”
Adam Choleva, BC Nový Jičín: “Hrajeme s velkou chutí, všichni jsme rádi že se tady sejdeme,”
David Hájek, trenér BC Nový Jičín: “Já budu jenom sledovat, ať se nikdo nezraní. Jinak ať si to dneska dělají po svém, myslím, že mě mají za celý rok plné zuby."

Letošní ročník Streetballu byl 24. V posledních letech byl tento turnaj propojen i s dalšími sporty, házenou, cyklistikou a atletikou pod hlavičkou Sportfestu. Pro letošní rok se ovšem pořadatelé rozhodli zůstat jen u vysokých košů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyDomov NaNovo, příspěvková organizace - okres NJ
Nový Jičín
od 24 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 42 000 do 48 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail