Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravy komunikací provází krátkodobá omezení, dotknou se i ulice Bohuslava Martinů

Ve městě začaly sezónní opravy místních komunikací. Lépe se bude řidičům jezdit například po ulicích Suvorovova nebo Bohuslava Martinů. Část prací se dotkne také parkovišť a chodníků.

Nový asfaltobetonový koberec dostala v centru města před několika dny část parkoviště Na Valech a rovněž podél vedoucí ulice. Pohodlně už řidiči také projedou po Suvorovově, kde na několik dní komplikovaly provoz dílčí úpravy.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Tam se v minulém roce stavěl přechod pro chodce a nyní se spravovala krajnice vozovky v jeho blízkosti. Aktuálně začíná oprava parkoviště v ulici Budovatelů. Tam se budou měnit obrubníky a betonovou plochu nahradí plastová vsakovací dlažba.”

Parkoviště v husté bytové zástavbě zůstane motoristům přístupné, nebude uzavřeno celé, ale po částech podle pracovních zón. Dokončeno má být po 17. červenci.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Stavební práce už také skončily v ulici Tyršově, nyní se začalo pracovat v Mlýnské ulici rekonstrukci ještě čeká chodník ve Smetanových sadech podél ulice K Nemocnici.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “V letošním roce je vyčleněna částka kolem šesti milionů. Jedná se většinou o ne klasické záplatování, ale celoplošné opravy.”

Výraznější stavební zásah se dotkne ulice Bohuslava Martinů, a to ve vytížením úseku od křižovatky s ulicí K Nemocnici až po vjezd k nákupnímu středisku. Práce zde budou probíhat od 13. do 18. července. Mimo provoz tak budou dočasně i některé autobusové zastávky. Po dobu úplné uzavírky, zejména v době pokládání nového povrchu, budou dotčené linky MHD vedeny objízdnou trasou. V této letní fázi město za obnovu místních komunikací zaplatí 3,6 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy