Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podnikatelé si s novojičínskou radnicí vyměnili názory o aktuálním dění

Nelehká situace v ekonomice nebo strategický plán rozvoje města. To byla hlavní témata schůzky, na které se sešlo vedení radnice s místními podnikateli. Řeč byla také o podpoře turismu a cyklostezkách.

Na území Nového Jičína je zhruba 6 tisíc aktivně fungujících podnikatelů a živnostníků. Minimálně jednou ročně se jejich zástupci setkají s vedením města a diskutují o aktuálních oboustranných potřebách.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Příprava strategické plánu města, tam bychom potřebovali nějakou součinnost podnikatelů. Dále je chceme seznámit s tím, jak bude město dále podporovat podnikatele v této nelehké době,”
Miroslav Mixa, předseda Novojičínského sdružení podnikatelů: “Chceme se bavit o průmyslové zóně, o rozvoji bydlení a o turismu v Novém Jičíně.”

Podnikatelé například požadují výraznější propagaci místních výrobků a produktů třeba v rámci informačního turistického centra, nebo rozvoj cyklostezky.

Miroslav Mixa, předseda Novojičínského sdružení podnikatelů: “Je to vnitřní mobilita města. Cyklostezky, které jsou navázané na ostatní cyklostezky okolo nás. V našem kraji jsou významné cyklostezky, ale všechny míjí Nový Jičín. A potom také chceme diskutovat o navazujícím ubytování turistů.”
Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Město Nový Jičín si uvědomuje, že podnikatelská sféra je jednou z důležitých oblastí v rámci rozvoje služeb pro občany, zaměstnance i návštěvníky.”

Jedná se o přímou finanční pomoc, restaurační předzahrádky za symbolickou korunu a především slevy na nájemném, které město avizovalo ve výši 75 procent.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “U těch nájmů dochází ke změně. V minulých dnech vláda schválila program kovid nájemné jako podporu podnikatelům, kdy jim nabízí až 50 procent proplacení nájemného. Takže my připravujeme úpravu usnesení z dubnové schůze rady, kdy město za této situace nabídne slevu 30 a nájemce zaplatí 20 procent ceny.”
Andrej Droščín, Novojičínské sdružení podnikatelů: “Každopádně děkujeme městu za podporu, kterou poskytlo podnikatelům, není to automatická věc, v této době to neměl nikdo jednoduché.”

Podnikatelé na schůzce také dostali informace o tom, do kterých kulturně-společenských akcí by se letos mohli zapojit. Místo zrušené městské slavnosti by to mohl být srpnový garden food festival.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy