Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sousedskou snídani čekala Žilina několik měsíců, setkání zhatila omezení a přívaly vody

Obyvatelé a příznivci novojičínské místní části Žilina se sešli na letošní první sousedské snídani. Setkání pojali jako poděkování všem, kdo v době epidemie šili roušky, které proslavily i zdejší rouškovník, jeden z prvních v republice.

Pravidelné sousedské snídaně provází novojičínskou místní část Žilina třetím rokem. Na tu letos první si ale museli lidé počkat až do července. Setkání naplánovaná na duben, květen a červen zhatila vládní omezení nebo deště a hrozba povodní.

účastník akce: “Přišli jsme se podívat a zatím si to užíváme.”
účastník akce: “Konečně jsem se tady všichni sešli a můžeme si popovídat a hlavně bez roušek.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel Nového Jičína: “Navíc ta snídaně je taková o to zvláštnější, že jsme se rozhodli, že ji spojíme s takovým poděkováním lidem, kteří se starají o postižené nebo staré lidi nebo nám pomáhali šít roušky, kterých jsme i díky rouškovníku ušili skoro čtyři tisíce.”
Patricie Plášilová, dobrovolnice: “Tyto srdíčka jsou takové upomínkové děkovné předměty, které jsem vyrobila jako poděkování všem, kdo se zapojili do šití roušek.”

Posnídat se sousedy přišlo také devět klientů chráněného bydlení Archa, které sídlí v Žilině. Do společnosti se dostali poprvé po několika týdnech nucené izolace.

Radka Čapková, Chráněné bydlení ARCHA v Novém Jičíně-Žilině: “jsme určitě moc rádi, klienti strašně moc těšili, když se dozvěděli, že bude sousedská snídaně.”

Na jídelním lístku společné konzumace byly dobroty, které si místní sami napekli a navařili. Bylo jich tolik, že se ranní aktivita protáhla i přes oběd, téměř do večeře.
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků