Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid-19 se objevil ve Varrocu na Novojičínsku, ve firmě začalo plošné testování

Nemoc covid-19 se objevila mezi zaměstnanci společnosti Varroc v Šenově u Nového Jičína. Nakažených je zatím 23 lidí. Hygienici nařídili plošné testování celkem 1 500 osob. To začalo v úterý před polednem.

Testování zaměstnanců společnosti Varroc Lighting Systems, která sídlí v Šenově u Nového Jičína, začalo v úterý v 11 hodin dopoledne za branami areálu firmy. Lokální ohnisko nákazy zde bylo odhaleno v důsledku nařízení hygieniků, podle nějž jsou povinni nechat se jednou za dva týdny testovat pendleři, kteří zde dojíždějí za pracují.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: “Ve firmě Varroc jsme dnes začali testování lidí z těch hal, kde bylo nejvíce nakažených. Aktuálně je tam 23 osob pozitivních, z toho je většina polské národnosti. Ty jsme předávali kolegům v Polsku.”

Ve společnosti, která vyrábí světelnou techniku pro automobilový průmysl, pracuje zhruba 400 pendlerů. Podle hygieny, která zde plošné testy prováděla už několikrát, dosud vyšel pozitivně vždy maximálně jeden většinou u polského občana.

Pavla Svrčinová, ředitelka KHS Ostrava: “Dneska se tam nabírá prvních dvě stě vzorků, 60 osob jsme poslali do karantény, takže doufáme, že se to tam zachytí včas.”

Vedení společnosti Varroc se k situaci vyjádřilo prostřednictvím tiskové zprávy. K aktuálnímu stavu v ní ředitel výrobního závodu v Novém Jičíně Petr Svoboda uvedl:

Petr Svoboda, ředitel výrobního závodu Nový Jičín, Varroc Lighting Systems: „Postupujeme plně v souladu s nařízeními Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Po vyhodnocení výsledků následně z její strany obdržíme pokyny k dalšímu postupu.“

Plošné odběry u zhruba 1 500 zaměstnanců by měly trvat do pátku. Pomáhat s nimi bude i armáda. Všechny výsledky budou tedy známy až příští týden.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy