Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ilustrace Oldřicha Hyvnara provází komiks i úkoly pro skauty

Ilustrace Novojičíňáka Oldřich Hyvnara znají děti v několika zemích Evropy. Výtvarně zpracovával školní výukové plakáty. Naposledy dal o sobě výrazně slyšet také komiksovou tvorbou. Vykreslil život mořeplavce Richarda Konkolského

Oldřich Hyvnar je učitelem na novojičínském gymnáziu a vedle toho je také ilustrátor knih. Naposledy se teď pustil do komiksové tvorby. Podle předlohy ostravského scénáristy Milana Švihálka ztvárnil komiks o českém mořeplavci Richardu Konkolském. Vyšel letos v březnu. 

Oldřich Hyvnar, ilustrátor: “Je to dvanáct dílů po dvanácti obrázcích, tedy 144 obrázků celkem. Bylo to šílené, já jsem musel nastudovat spoustu věcí o jachtě, o té jeho Niké.”

Práce na komiksu trvala celý rok. Oldřich Hyvnar je ale také dobrodruh a cestovatel po Indonésii, Malajsii nebo Kolumbii. Tato vášeň mu pomáhá rozvíjet výtvarné vidění přírody, které využil například i pro ilustrace do vzdělávací publikace Kniha džunglí pro české Skauty.

Oldřich Hyvnar, ilustrátor: ”Mauglí, to je Indie, takže to je podobné jako v Malajsii, takže jsem používal ty stromy a ty listy a květenu podle toho.”

Jeho další kresby se také pravidelně objevují v časopise Tramp, literatuře faktu a historických publikacích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy