Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Žilině letos poprvé společně snídali a děkovali

Obyvatelé a příznivci místní části Žilina se sešli na letošní první sousedské snídani. Setkání pojali jako poděkování všem, kdo v době epidemie šili roušky, které proslavily i zdejší rouškovník, jeden z prvních v republice.

Pravidelné sousedské snídaně provází místní část Žilinu třetím rokem. Na tu letos první si ale museli lidé počkat až do července. Setkání naplánovaná na duben, květen a červen zhatila vládní omezení nebo deště a hrozba povodní.

účastník akce: “Přišli jsme se podívat a zatím si to užíváme.”
účastník akce: “Konečně jsem se tady všichni sešli a můžeme si popovídat a hlavně bez roušek.”
Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “Navíc ta snídaně je taková o to zvláštnější, že jsme se rozhodli, že ji spojíme s takovým poděkováním lidem, kteří se starají o postižené nebo staré lidi nebo nám pomáhali šít roušky, kterých jsme i díky rouškovníku ušili skoro čtyři tisíce.”
Patricie Plášilová, dobrovolnice: “Tyto srdíčka jsou takové upomínkové děkovné předměty, které jsem vyrobila jako poděkování všem, kdo se zapojili do šití roušek.”

Posnídat se sousedy přišlo také devět klientů chráněného bydlení Archa Slezské diakonie, které sídlí v Žilině. Do společnosti se dostali poprvé po několika týdnech nucené izolace.

Radka Čapková, Chráněné bydlení ARCHA v Novém Jičíně-Žilině: “Jsme určitě moc rádi, klienti strašně moc těšili, když se dozvěděli, že bude sousedská snídaně.”

Na jídelním lístku společné konzumace byly dobroty, které si místní sami napekli a navařili. Bylo jich tolik, že se ranní aktivita protáhla i přes oběd, téměř do večeře.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), zastupitel Nového Jičína: “Od rána se vařila kotlíková zelňačka, to vždy něco kotlíkového musí v Žilině být, grilujeme prasátko a lidé toho nanosili opravdu dost.”

Snahu Žilinských o sousedské setkávání a místní pospolitost kvituje i vedení novojičínské radnice.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Určitě vždycky říkám, že je velmi pozitivní potkávat se s lidmi i na neformální bázi, popovídat si s nimi o problémech a věcech, které je trápí, než pouze na oficiálních schůzích. Takže určitě i toto je určitá komunikační platforma mezi vedením města a občany.”

Oficiální veřejné schůze s vedením města a dalšími pracovníky úřadu se v místních částech uskuteční v září a říjnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy