Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor Fokusu, kde se děti baví tím, že sedí u stolu

Středisko volného času Fokus pořádá tábory zaměřené na pohyb, dobrodružství nebo výtvarné činnosti. Celkem je jich letos v létě 23. Tím, který se obsahem dosti vymyká, je Game open - turnus věnovaný deskovým hrám.

Na tomto táboře Střediska volného času Fokus tráví děti většinu času u stolů - zpravidla rozvíjí různé strategie prostřednictvím společenských deskových her.

Josef Pustka, vedoucí tábora Game open: “Část dne hrajeme, mezi osmou a desátou jsou hry, potom vyrážíme někam ven, třeba včera jsme byli na radniční věži a v expozicích infocentra, potom je oběd a zase se hraje až do těch čtyř.”

Táborníci si mohou zahrát oddechové hry, které trvají několik desítek minut, nebo i ty složitějších, časově náročné, kde například budují podzemí, objevují poklady, zabíjejí příšery nebo vylepšují své herní postavy.

Josef Pustka, vedoucí tábora Game open: “Teď zrovna máme Tapestry, což je pěkná hra na tři, spíš čtyři hodiny, a dětem se líbí.”
účastník tábora: “Vybral jsme si tento tábor, protože rád hraju deskové hry, odpočinu si u nich a rád přemýšlím nad strategiemi.”
účastník tábora: “Můj táta hraje hodně deskové hry, takže jsem si to šel na tábor vyzkoušet.”

Hraní her naučí podle Josefa Pustky děti spolupráci, respekt pravidel i pokynů lektora, logickému myšlení, soustředění a také umění prohrávat. On sám, pro kterého jsou deskové hry velkým koníčkem, jich má doma už slušnou sbírku.

Josef Pustka, vedoucí tábora Game open: “Tady přímo v místnosti mají několik desítek her, s tím, že dalších asi zhruba dvě stě můžu donést, kdyby byl zájem. Výběr mají široký, ale samozřejmě nejde stihnout všechno. Kolem nás je tedy asi padesát her, takový ten top výběr.”
účastník tábora: “Hrajeme hru Detektiv. Máme vypátrat, kdo zavraždil ženu, odhalit motiv vraždy a zjistit, zda má něco společného s případem, který se tu stal v minulosti.”

Stolní hry jsou mezi dětmi natolik oblíbené, že před čtyřmi lety vznikl ve Fokus také kroužek Deskohraní. Josef Pustka zde uspořádal i několik ročníků festivalu deskových her, které účastí téměř tisíce hráčů patří k největším na Moravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy