Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáky na Jubilejní a Dlouhé čekají nové kuchyňky a venkovní učebny

Na letošní údržbu a modernizaci škol a školek dává město více než 24 milionů korun. Část financí se podařilo získat také z dotace Evropské unie. Tyto peníze se projeví zejména na základní škole Jubilejní a Dlouhá.

Uplynulý školní rok byl ve své druhé polovině utlumený, to se ale naštěstí nedá říct o prázdninových stavebních aktivitách, které ve školních budovách probíhají. V městském rozpočtu zůstalo na údržbu a modernizaci v této oblasti více než 24 milionů korun.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Nejen z městských prostředků, ale i z dotace probíhají práce na školách. V současné době se dokončují na Základní a mateřské škole Jubilejní, kde jsme z evropské unie dostali asi 5,9 milionů korun, a zbudují se zde venkovní učebny, odborné učebny, kuchyňky a bezbariérový přístup."

Evropská dotace v rámci tohoto projektu s názvem Moderní vyučování v 21. století, který zahrnuje práce v obou budovách školy na ulici Jubilejní i Dlouhá, pokryje zhruba 90 procent uznatelných nákladů. Téměř hotovy už jsou cvičné kuchyňky.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: Dá se říci, že z těch původních kuchyněk zůstaly pouze obvodové zdi, všechno staré vybavení je pryč a pořídilo se nové. Jsou tady samozřejmě nové sporáky, trouby, kompletní vybavení kuchyňským nábytkem. Vedle je také malá jídelna, kde budou mít žáci teoretickou výuku, a poté, když vyrobí nějaké jídlo, mohou si ho tam také zkonzumovat.”

Součástí projektu modernizace je také wi-fi pokrytí na obou školních budovách a na obou pracovištích se staví prostory pro výuku dětí na čerstvém vzduchu v přírodním prostředí.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Nacházíme se tedy ve venkovních prostorách na Jubilejní ulici, tady už jsme začali budovat venkovní učebnu, která bude sloužit k nejrůznějším předmětům, jako je vlastivěda, přírodověda, ale mohou sem přijít i žáci druhého stupně.”

Jak je vidět na vizualizaci, lavičky a stoly budou pod dřevěným přístřeškem ve tvaru osmiúhelníku. Ten doplní paravány a stínící plachty.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Poslední věci, kterou bych ještě zmínil, jsou dvě učebny, které nově vybudujeme. Je to počítačová multimediální učebna na ulici Dlouhé. Na ulici Jubilejní to bude nová odborná učebna zeměpisu.”

Školní budova na Jubilejní ulici navíc získá také bezbariérový přístup.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy