Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce v novojičínských školách podpoří peníze z EU, budou za ně kuchyňky a venkovní učebny

Na letošní údržbu a modernizaci škol a školek dává Nový Jičín více než 24 milionů korun. Část financí se podařilo získat také z dotace Evropské unie. Tyto peníze se projeví zejména na základní škole Jubilejní.

Uplynulý školní rok byl ve své druhé polovině utlumený, to se ale naštěstí nedá říct o prázdninových stavebních aktivitách, které probíhají v novojičínských školních budovách. V městském rozpočtu zůstalo na údržbu a modernizaci v této oblasti více než 24 milionů korun.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Nejen z městských prostředků, ale i z dotace probíhají práce na školách. V současné době se dokončují na Základní a mateřské škole Jubilejní, kde jsme z evropské unie dostali asi 5,9 milionů korun.”

Evropská dotace tu v rámci projektu Moderní vyučování v 21. století, který zahrnuje práce v obou budovách školy na ulici Jubilejní i Dlouhá, pokryje zhruba 90 procent nákladů aktuálních prací. Téměř hotovy už jsou cvičné kuchyňky.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Dá se říci, že z těch původních kuchyněk zůstaly pouze obvodové zdi. Jsou tady samozřejmě nové sporáky, trouby, kompletní vybavení kuchyňským nábytkem.”

Součástí projektu modernizace je také wi-fi pokrytí, nové venkovní a odborné učebny.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “To je počítačová multimediální učebna na ulici Dlouhé. Na ulici Jubilejní to bude nová odborná učebna zeměpisu.”

Školní budova na Jubilejní ulici navíc získá bezbariérový přístup.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků