Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce v novojičínských školách podpoří peníze z EU, budou za ně kuchyňky a venkovní učebny

Na letošní údržbu a modernizaci škol a školek dává Nový Jičín více než 24 milionů korun. Část financí se podařilo získat také z dotace Evropské unie. Tyto peníze se projeví zejména na základní škole Jubilejní.

Uplynulý školní rok byl ve své druhé polovině utlumený, to se ale naštěstí nedá říct o prázdninových stavebních aktivitách, které probíhají v novojičínských školních budovách. V městském rozpočtu zůstalo na údržbu a modernizaci v této oblasti více než 24 milionů korun.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Nejen z městských prostředků, ale i z dotace probíhají práce na školách. V současné době se dokončují na Základní a mateřské škole Jubilejní, kde jsme z evropské unie dostali asi 5,9 milionů korun.”

Evropská dotace tu v rámci projektu Moderní vyučování v 21. století, který zahrnuje práce v obou budovách školy na ulici Jubilejní i Dlouhá, pokryje zhruba 90 procent nákladů aktuálních prací. Téměř hotovy už jsou cvičné kuchyňky.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Dá se říci, že z těch původních kuchyněk zůstaly pouze obvodové zdi. Jsou tady samozřejmě nové sporáky, trouby, kompletní vybavení kuchyňským nábytkem.”

Součástí projektu modernizace je také wi-fi pokrytí, nové venkovní a odborné učebny.

Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “To je počítačová multimediální učebna na ulici Dlouhé. Na ulici Jubilejní to bude nová odborná učebna zeměpisu.”

Školní budova na Jubilejní ulici navíc získá bezbariérový přístup.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy