Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prohlídka zavede až do útrob Hückelových vil, od půdy po sklep

Nový Jičín zve na 3D prohlídku Hückelových vil. Spustilo ji na svém webu. O vztahu k rodinnému sídlu majitelů kloboučnické firmy tu promluvila i pokračovatelka rodové linie Hückelů. Po letech se do vil, tedy virtuálně, vrátil i David Vávra.

Na konec července město Nový Jičín původně plánovalo do areálu vil Augusta a Johanna Hückelů velkou kulturně-společenskou akci. Happening byl ale kvůli známým okolnostem zrušen. Našlo tedy jinou formu, jak vily lidem přiblížit.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “Pro tento účel jsem zvolili náhradní variantu, a to je 3D vizualizace Hückelových vil. Dnes na webových stránkách města Nového Jičína lze najít sekci Hückelovy vily, kde si návštěvníci mohou projít prohlídku obou dvou vil.”

Odkaz je v záložce Volný čas.

Radek Polách, koordinátor záchrany Hückelových vil: “ Dá se velice rychle pokračovat do podkroví, kde málokdo z lidí byl, nebo rychlostí blesku sejít do sklepení.”

Atraktivní součástí prohlídky je také pohled na vily z kamery dronu a videa s architektem a hercem Davidem Vávrou, spoluautorem snímku Šumný Nový Jičín, a Nicole Hückel, pravnučkou Augusta Hückela.

3D záznam bude zároveň sloužit jako dokumentace stávajícího stavu před likvidací dřevomorky, která ve vilách proběhne na podzim.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V minulých dnech byla vyhlášena veřejná zakázka týkající se sanace a odstranění dřevomorky v objektech Hückelových vil, tato akce je zhruba za 4 miliony korun, a z velké části je financována z dotace Moravskoslezského kraje.”

Po zásahu odborné firmy zmizí z interiérů vil téměř veškeré dřevěné prvky.
BUTY / koncert

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků