Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na táboře v Novém Jičíně sedí děti u stolu a náramně se baví

Středisko volného času Fokus v Novém Jičíně pořádá tábory zaměřené na pohyb, dobrodružství nebo výtvarné činnosti. Celkem je jich letos v létě 23. Tím, který se obsahem dosti vymyká, je Game open - turnus věnovaný deskovým hrám.

Na tomto táboře novojičínského Střediska volného času Fokus tráví děti většinu času u stolů - zpravidla rozvíjí různé strategie prostřednictvím deskových her.

Josef Pustka, vedoucí tábora Game open: “Část dne hrajeme, mezi osmou a desátou jsou hry, potom vyrážíme někam ven, třeba včera jsme byli na radniční věži a v expozicích infocentra, potom je oběd a zase se hraje až do těch čtyř.”

Táborníci se mohou pustit do oddechových her, které trvají několik desítek minut, nebo i do těch složitějších, časově náročných, kde například budují podzemí, objevují poklady nebo zabíjejí příšery.

Josef Pustka, vedoucí tábora Game open: “Teď zrovna máme Tapestry, což je pěkná hra na tři, spíš čtyři hodiny, a dětem se líbí.”
účastník tábora: “Vybral jsme si tento tábor, protože rád hraju deskové hry, odpočinu si u nich a rád přemýšlím nad strategiemi.”
účastník tábora: “Můj táta hraje hodně deskové hry, takže jsem si to šel na tábor vyzkoušet.”
účastník tábora: “Hrajeme hru Detektiv. Máme vypátrat, kdo zavraždil ženu, odhalit motiv vraždy a zjistit, zda má něco společného s případem, který se tu stal v minulosti.”

Přímo v místnosti mohly děti vybírat z padesáti her, Josef Pustka jich má k dispozici dalších asi dvě stě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy