Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Coronavirus sráží spolky NJ na samé dno existence

Mladí hasiči a historičtí vojáci, co mají společného? Pandemie Coronaviru stáhla oba spolky v na finanční dno.

Coronavirus se neustále tlačí do všech odvětví lidské činnosti. Ani Nový Jičín není vyjímkou.

Podívejme se například do dětského spolku dobrovolných hasičů Žilina a jednoho klubu vojenské historie. Co mají společného? To, že v jejich případě se z rouškou nedá vystupovat.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: Ono to vlastně ani nejde, protože ten výcvik by s rouškou ty děti neustály.

Libor Chyba, KVH FENIX Nový Jičín: To je to nejhorší, že v rouškách tyhlety ukázky nebo dobové scenérie nemůžeme znázorňovat, vypadalo by to hloupě.

Letošním rokem si také připomínáme 75. výročí osvobození, kde tento spolek plánoval ve spolupráci s Československou obcí legionářskou mimo jiné i osvětu ve školách. Ukázku dvou období předvedly téměř všechny umělecké spolky Nového Jičína loni v prosinci ukázkami Václav Havel a 1939. Naopak mladí hasiči neměli ani jeden trénink.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: I když byly některé avizované tak zase teďka změnou podmínek byly zrušeny, takže opravdu letos je to více méně o jednom výletu a pár setkáních s těmi dětmi.

Oba postižené spolky se hodlají sejít na Den obce Žilina 22. 8. 2020

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy