Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín připravuje znak v moderním designu, hodit se bude při komunikaci na sociálních sítích

Nový Jičín pracuje na jednotné vizuální identitě města. Její součástí bude i zjednodušená verze znaku, která bude lépe odpovídat moderním trendům a sloužit pro neformální komunikaci, například na sociálních sítích.

Sjednotit barvu, písmo a symboly tak, aby bylo ze všech tiskovin, dokumentů a příspěvků na internetu na první pohled patrné, že pocházejí z novojičínské radnice. Město v těchto dnech nechává zpracovat jednotnou vizuální identitu. Její součástí bude i zjednodušená verze znaku.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vytvoříme takovou alternativní podobu znaku města tak, aby byla použitelná v moderní komunikaci na sociálních sítích, případně i na různých dokumentech města.”

Původ znaku Nového Jičína se zobrazenou paží držící zavinutou střelu.spadá do 14. století. Výhodou jeho moderní podoby, jejíž návrh už je hotov, bude i lepší zobrazení v černobílé verzi.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Neznamená to, že bychom současný znak města nahradili touto novou podobou, bude to prostě nová varianta, kterou budeme moci použít.”

Kdy bude radnici prezentovat historický a kdy zjednodušený znak, to bude přesně definovat připravovaný manuál.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Město chce do prací na nové vizuální identitě zapojit i veřejnost a proto vyhlásilo soutěž. Vyzývá veřejnost, aby si všímala budov a předmětů v ulicích města.”

Znak města se vyskytuje na řadě míst. Stačí jej vyfotit a snímek poslat na uvedenou e-mailovou adresu. Soutěž trvá do konce srpna. Během září pak proběhne veřejná prezentace kompletní nové vizuální identity.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy