Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krytý bazén v Novém Jičíně otevře s novými sprchami a párou s noční oblohou

Na krytém bazéně v Novém Jičíně finišuje rekonstrukce sprch a parních místností. Stavební zásah má nejen praktický, ale i estetický dopad. Relaxační prostor páry zastřešuje hvězdné nebe.

Areál krytého bazénu a sportovní haly v Novém Jičíně je starý téměř padesát let. Od roku 2015 město postupně sportoviště revitalizuje. Letos uvolnilo finance na rekonstrukci sprch a parních místností.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Využili jsme letní odstávku krytého bazénu, během června a ž srpna proběhla tato investiční akce za zhruba 3,4 milionu korun, které byly plně hrazeny z vlastních zdrojů města.”

Nové jsou obklady, dlažby, baterie, osvětlení a vzduchotechnika. Největší část financí ale odčerpalo to, co běžný návštěvník neuvidí.

Pavel Kelar, ředitel bazénu: “Jsou tady nové rozvody vody, ve větších dimenzích, abychom mohli zabezpečit dostatečný průtok v těch sprchách, což nás v předcházejících letech hodně omezovalo a trápilo.”

Naopak, plavci, kteří využívají také parní místnosti, určitě zaznamenají nezvyklý typ stropu do oblouku, který dá prostoru relaxační atmosféru.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Projektant vymyslel estetický prvek, je to vlastně klidová zóna na stropě jsou světla, která mají evokovat noční oblohu.”

Rekonstrukce provozu páry, se ale kromě vizuálního efektu, projeví také snížením energetické náročnosti. Finišující práce mají skončit tak, aby se krytý bazén mohl 1. září otevřít veřejnosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy