Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tábor pro novojičínské děti jako odměna, terapie i motivace

Léto na táboře si užily také novojičínské děti, jejichž rodiče by sami finančně tento pobyt nezvládli. Podpořilo je město a pětadvacet kluků a holek tak strávilo deset dní v malé chatové osadě v podhůří Beskyd.

Pětadvacet novojičínských dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí strávilo ve dvou turnusech část prázdnin v rekreačním areálu na Frýdecko-místecku. Pobyt pro ně připravilo město, které zafinancovalo i většinu nákladů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: ”Jsou prázdniny a každé dítě by si mělo užít léta. Jsou to zkrátka děti, které mají svůj osobitá příběh a těmto dětem město tímto způsobem pomáhá.”
anketa: účastník tábora:  “Jsou tu pěkné chaty, hrajeme hry, třeba fotbal bez bot.”
anketa: účastník tábora: “Jsou tu dobří kámoši a je tu sranda.”
Marcela Petrášová, vedoucí táborového oddílu: “Pršelo nám, takže jsme museli trávit čas i tady pod pergolou. Jinak chodíme ven, chodíme na výlety.”

Náplní tábora jsou ale kromě běžných her a zábavy také terapeutická sezení a vzdělávací aktivity.

Richard Pešat, vedoucí odd. sociálně právní ochrany dětí, MěÚ Nový Jičín: “Součástí týmu je třeba také psycholog, terapeut a jsou tam i různé odborné práce s těmi dětmi.”

Pobyty pro děti, které v životě ovlivňují převážně negativní faktory, pořádá novojičínská radnice už od roku 2003. Pomocnou ruku tak podala už více než dvěma stovkám kluků a holek a jejich rodinám.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy