Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město bude prezentovat i zjednodušená verze znaku, nejčastěji při komunikaci na sítích

Nový Jičín pracuje na jednotné vizuální identitě města. Její součástí bude i zjednodušená verze znaku, která bude lépe odpovídat moderním trendům a sloužit pro neformální komunikaci, například na sociálních sítích.

Sjednotit barvu, písmo a symboly tak, aby bylo ze všech tiskovin, dokumentů a příspěvků na internetu na první pohled patrné, že pocházejí z novojičínské radnice. Město v těchto dnech nechává zpracovat jednotnou vizuální identitu. Její součástí bude i zjednodušená verze znaku.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Vytvoříme takovou alternativní podobu znaku města tak, aby byla použitelná v moderní komunikaci na sociálních sítích, případně i na různých dokumentech města.”

Jak Ondřej Syrovátka dále uvedl, zpočátku zastával myšlenku, aby měl Nový Jičín přímo své logo, jako například Ostrava známé tři vykřičníky.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Po konzultacích s komisí architektury a dalšími odborníky, například s Karlem Müllerem, což je ředitel Zemského archivu v Opavě, který se heraldice věnuje a v parlamentní komisi pro posuzování znaků, tak po těchto schůzkách jsme nabyli přesvědčení, že to není dobrá cesta, a to z toho důvodu, že znak města má velmi dlouhou historii, která sahá až do 14. století a bylo by dobré jej jako takový ctít.”

Proto vznikl zjednodušený návrh zobrazení paže držící zavinutou střelu, jehož moderní podoba může být i v praktické černobílé verzi.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Neznamená to, že bychom současný znak města nahradili touto novou podobou, bude to prostě nová varianta, kterou budeme moci použít.”

Kdy bude radnici prezentovat historický a kdy zjednodušený znak, to bude přesně definovat připravovaný manuál.

V září ještě proběhne veřejná prezentace kompletní nové vizuální identity, kterou budou moci připomínkovat i občané.

Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Město chce do prací na nové vizuální identitě zapojit i veřejnost a proto vyhlásilo soutěž. Znak města se totiž vyskytuje na řadě budov a předmětů v ulicích města. Pokud kdokoliv z občanů nafotí tento znak a zašle jej na adresu soutez@novyjicin-town.cz, může vyhrát drobný dárek.”

Fotosoutěž trvá od 1. do 31. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy