Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Novojičínska se víc otevírá lidem, zprostředkovalo setkání se spisovatelem

Muzeum Novojičínska se snaží svou instituci zatraktivnit a více otevřít veřejnosti. Kromě trvalých expozic výstav teď nabídlo návštěvníkům setkání se spisovatelem a ilustrátorem dětských knih a komiksů.

Historie Nového Jičína a výroba klobouků - to jsou dvě stálé expozice v Žerotínském zámku, které spolu s výstavami tvoří základní prezentace směrem k veřejnosti. Teď se ale muzeum rozhodlo více otevřít návštěvníkům, a pozvalo je na pořad s brněnským spisovatelem a výtvarníkem Pavlem Čechem.

Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Takové setkání s autorem na téma literatura je u nás poprvé. Věříme, že sejde spousta čtenářů a že budeme tady v tomto duchu pokračovat i s dalšími autory.”

Jak se ukázalo, příznivců má Pavel Čech mezi novojičínskými dětmi a tím pádem i jejich rodiči mnoho. Řada z nich si přinesla i některou z jeho dvacítky autorských knih.

účastník akce: “My jsme slyšeli Pavla Čecha v knihovně v Bílovci, byl úžasný, a tak jsme si setkání s ním chtěli zopakovat.”
účastník akce: “Těším se, že tu budeme i kreslit.”
účastník akce: “Jeho knížka o pavoukovi Čendovi byla první, kterou jsem v šesti letech přečetl.”
Pavel Čech, výtvarník a spisovatel: “Já pořád něco dělám, teď maluji obrazy. Pořád to střídám, maluji nějakou volnou tvorbu a pak vždycky přijde nějaký dárek shůry ve formě nějakého příběhu, a najednou má člověk to puzení, že to musí nějak zaznamenat a začne přemýšlet, jestli formou komiksu nebo to bude obrázková kniha.”

V průběhu povídání si děti mohly volně malovat své obrázky, setkání zakončila autogramiáda.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy