Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní pracovníci odvolávali a improvizovali, podivné léto zažili i v Novém Jičíně

Pro pořadatele kulturních akcí na území Moravskoslezského kraje je letošní léto ve znamení improvizace. Například v Novém Jičíně měli v plánu uspořádat tří desítek koncertů a dalších akcí. Průběžně ovšem museli, kvůli měnícím se opatřením hygieny, některé rušit, v tom lepším případě jen posunovali termíny.

eden z prázdninových koncertů, který v Novém Jičíně proběhl ke konci srpna bez komplikací, patřil rock´n´rollu. Nicméně kulturní pracovníci tu během léta zažili situaci, kdy museli například dvoudenní festival, kvůli nařízením krajské hygieny, odvolat z minuty na minutu.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Museli jsme bohužel úplně zrušit třetí ročník Festivalu pod kaštany, ale podařilo se nám celý program přesunout na příští rok. Některé akce jsme překládali na náhradní termíny.”

obyvatelé a návštěvníci Nového Jičína: 

“Chystám se na Annu K., byla přeložená, ale mi to vyhovuje.” 
“Letos to bylo trošku horší, ale určitě se dalo vybrat.”
“Já na takové akce nechodím.”

Původní optimistický plán Novojičínského kulturního léta letos nabízel více než tři desítky akcí.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jsme zvyklí domlouvat a realizovat koncerty, letos jsme více rušili a hlavně přesouvali. Nechtěli jsme se ale úplně vzdát. Byli jsme dohodnuti, že pokud ta kapacita bude omezena ještě na nějakou únosnou úroveň, tak budeme ty akce realizovat.”
Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Letošní novojičínské léto je opravdu výjimečné. Reagujeme na každé opatření a nařízení, které se bohužel skoro každý den mění.”

Snad už bez překvapení by mohlo proběhnout alespoň ukončení léta s Adamem Mišíkem a v září a Annou K.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy