Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzejní škola prozradí restaurátorská kouzla, zápis začíná 1. září

Povzbudit zájem veřejnosti o místní historii - to je cílem Muzejní školy nejen pro seniory. Letos v září začne v Žerotínském zámku její šestý ročník. Cyklus přednášek nabídne nově třeba informace z restaurátorské praxe.

Projekt Muzejní školy (nejen) pro seniory vznikl před deseti v pobočce Muzea Novojičínska v Příboře. Před šesti lety se přidal také Žerotínský zámek. Tato škola nabízí starším lidem odborné informace a také nové kontakty s vrstevníky: Někteří se do muzejní školy vracejí rok co rok. Série letošních 9 přednášek začíná 21. září. Posluchače čekají informace z různých vědních oborů.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Tentokrát můžeme nabídnout přednášky z oboru archeologie, etnografie, historie a zajímavé budou nově i přednášky z restaurátorské praxe, konkrétně zlacení v restaurátorské praxi, a bude to doplněno o praktické ukázky.”

Jedno z odborných témat bude spojeno s výročím 350. let úmrtí Jana Amose Komenského.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Tady v kamenné síni bude jeho osobnost připomenuta menší výstavou a k tomu proběhne i přednáška o pouti Moravou,Čechami a životem Jana Amose Komenského.”

Muzejní škola bude vždy v pondělky, poslední bude 23. listopadu, kdy se posluchači vydají na exkurzi do nového muzea Šipka ve Štramberku. Zájemci se mohou hlásit od 1. do 4. září na pokladně a recepci Žerotínského zámku. Už na konci srpna se řada pravidelných účastníků o Muzejní školu zajímala.

Eva Sulovská, Muzeum Novojičínska: “Zájem byl vždycky velký. Už teď se ozývají, hlásí se, ale musí počkat, abychom spravedlivě spustili přihlašování od 1. září.”

Kapacita je 80 osob, cykly přednášek jsou dva po 40 lidech, jeden dopoledne, druhý odpolední.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy