Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Krytý bazén v Novém Jičíně v září otevírá s novými sprchami a párou

V krytém bazénu skončila rekonstrukce sprch a parních místností. Stavební zásah má nejen praktický, ale i estetický dopad. Relaxační prostor páry zastřešuje hvězdné nebe.

Areál krytého bazénu a sportovní haly je starý téměř padesát let. Od roku 2015 město postupně sportoviště revitalizuje. Letos uvolnilo finance na rekonstrukci sprch a parních místností.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Využili jsme letní odstávku krytého bazénu, během června až srpna proběhla tato investiční akce za zhruba 3,4 milionu korun, které byly plně hrazeny z vlastních zdrojů města.”

Nové jsou obklady, dlažby, baterie, osvětlení a vzduchotechnika. Největší část financí ale odčerpalo to, co běžný návštěvník neuvidí.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Jsou tady nové rozvody vody, ve větších dimenzích, abychom mohli zabezpečit dostatečný průtok v těch sprchách, což nás v předcházejících letech hodně omezovalo a trápilo.”

Naopak, plavci, kteří využívají také parní místnosti, určitě zaznamenají nezvyklý typ stropu do oblouku, který dá prostoru relaxační atmosféru.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Projektant vymyslel estetický prvek, je to vlastně klidová zóna na stropě jsou světla, která mají evokovat noční oblohu.”

Rekonstrukce provozu páry se ale kromě vizuálního efektu, projeví také snížením energetické náročnosti. Finišující práce mají skončit tak, aby se krytý bazén mohl 1. září otevřít veřejnosti.

  Nákladná rekonstrukce tohoto sportoviště v majetku města, včetně basketbalové haly, probíhala v několika etapách od roku 2015. Celkem už zde radnice proinvestovala zhruba 100 milionů korun. Areál si ale žádá stále další finance.

  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Čeká nás v následujících týdnech projednávání návrhu rozpočtu na rok 2021. I s provozovatelem bazénu již nyní diskutujeme o tom, jaké investice, jaké opravy a údržby zařadit do příštího rozpočtu. Z prvotních informací vypadá, že to budou prostředky na opravu palubovky v basketbalové hale.”
  Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Samozřejmě je to budova, je to obrovský areál, který už má něco za sebou. Byť prošel dvěma etapami revitalizace, tak těch částí, které by se měly opravovat a zlepšovat je tady strašná spousta. Palubovka je jedna z nich, je na hraně své životnosti a funkčnosti, takže pokud by se to podařilo, byl bych tomu i za sportovce rád.”

  V prostoru samotného vnitřním koupání si podle Pavla Kelara v budoucnu vynutí obnovu letitá bazénová vana.

  Nahlásit chybu

  K tématu


  Nejčtenější zprávy  LXM Group a. s. - Nový Jičín
  Nový Jičín
  od 30 000 Kč/měsíc

  Detail

  BAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
  Frenštát pod Radhoštěm
  od 49 000 do 49 000 Kč/měsíc

  Detail

  Stav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
  Nový Jičín
  od 30 000 do 33 000 Kč/měsíc

  Detail

  Dnešní premiéry