Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský sbor, který poznal i sál Rudolfina, slaví 15 let

Novojičínský studentský pěvecký sbor slaví 15 let. Ze středoškolských dětí se zrodilo těleso, které získává nejvyšší ceny, vystupuje v zahraničí a dosáhlo i na domácí pomyslnou metu - pražské Rudolfinum.

Pěvecké tělese Puellae et Pueri vzniklo před 15 lety při novojičínském gymnáziu. Od roku 2012 funguje tento smíšený sbor pod záštitou Beskydského divadla a jeho členy jsou i studenti dalších škol z města a okolí. Výročí si připomněl výstavou v Návštěvnickém centru.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “V počátcích jsme vůbec netušili, jestli ten sbor bude mít vůbec úspěchy na českém sborovém poli, nebo dokonce na mezinárodním, a dneska už víme, že se podařilo obojí.”

Sbor získal více než 20 zlatých pásem z různých i mezinárodních soutěží a řadu dalších ocenění.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “Opava cantat, Gymnasia cantat, dvakrát Rudolfinum, to jsou asi takové ty perly v našem sborovém patnáctiletém itineráři.”

Za mnohé zajímavé projekty vděčí podle Karla Dostála partnerství se sborem KOS z Litomyšle.

Při svém všestranném zaměření zazpívali například v Praze na Národní třídě v den výročí 17. listopadu, v českém centru v Paříži a v mnoha dalších zemích.

Bára Matušová, Puellae et Pueri: “Ve sboru jsem šest let a za ty roky jsme toho zažila hrozně moc a jsem za to moc ráda.”
Dorota Dostálová, Puellae et Pueri: “Je na tom nejlepší trávit ten čas s těmi přáteli, protože člověk se mezi nimi cítí dobře.”
Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri: “Vždycky nás fascinovalo, když ty děti uměly nejen zpívat, ale uměly se samy i pohybovat, samy připravily muzikál, hudební projekt, byly schopny zpívat vedle orchestrů, na festivalech.”

Další dárek k patnáctinám si sbor nadělí 16. září, bude to koncert v Beskydském divadle.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

GIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail