Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slavnostní přivítání si pro děti připravily i školky

Nejen základní školy slavnostně vítaly hromadný návrat žáků do lavic. Sváteční obřad si připravili i v některých mateřinkách. Například do školky Karla Čapka doprovodily děti hry a učitelky v kostýmech berušek.

Takto vypadal ráno 1. září příchod dětí do mateřské školy Karla Čapka. Déšť sice některé původně plánované radovánky zhatil, ale i tak si děti i učitelky v kostýmech berušek užili veselé setkání.

Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “My jsme jeli celé prázdniny, ale přece jen jsme chtěli na začátku školního roku nové děti, i ty stávající, přivítat trošku netradičně a více osobněji. Takže kolegyně přišla s nápadem, že uděláme pro děti pohádkovou stezku do školky, kde si zaskotačí a zahrají si různé hry.”

Školka Karla Čapka je součástí právního subjektu Máj, který sdružuje dále mateřské školy na ulicích Vančurova, Jubilejní a v Loučce.

děti mateřské školy: 
“Já si hraju s kočičkou a pejskem.”
“Dělám domeček a Viki mi s ním pomáhá.”
“Já si hraju s takovýma kuličkama a s dráhou.”
Jana Vrbová, ředitelka MŠ Máj Nový Jičín: “Máme čtyři budovy, tři odloučená pracoviště. K zápisu máme 266 dětí ve 12 třídách.”

Z toho 10 tříd je s běžným programem, 2 jsou pro děti s logopedickou vadou. Do této mateřské školy také přijímají i děti se zdravotním postižením, které potřebují speciální péči. Pracuje zde 26 učitelek a 10 asistentů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy