Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Během 15 let posbírali Puellae et Pueri ceny a poznali Rudolfinum

Novojičínský studentský pěvecký sbor slaví 15 let. Ze středoškolských dětí se zrodilo těleso, které získává nejvyšší ceny, vystupuje v zahraničí a dosáhlo i na domácí pomyslnou metu - pražské Rudolfinum.

Pěvecké tělese Puellae et Pueri vzniklo před 15 lety při zdejším gymnáziu. Od roku 2012 funguje tento smíšený sbor pod záštitou Beskydského divadla a jeho členy jsou i studenti dalších škol z města a okolí. Výročí si připomněl výstavou v Návštěvnickém centru.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “V počátcích jsme vůbec netušili, jestli ten sbor bude mít vůbec úspěchy na českém sborovém poli, nebo dokonce na mezinárodním, a dneska už víme, že se podařilo obojí.”

Sbor postupně získal více než 20 zlatých pásem z různých i mezinárodních soutěží a řadu dalších ocenění. V roce 2016 dosáhli pomyslné mety domácího koncertování, když se sboristům otevřely brány sálu, o kterém snad nedokázali ani snít.

Karel Dostál, sbormistr Puellae et Pueri: “Nemyslel jsem si, že se postavíme na pódium pražského Rudolfina, a to hned dvakrát, podruhé v roce 2019. Je třeba ale říci, že bez přátelství s Milanem Motlem a sborem KOS z Litomyšle, by tyto okamžiky, a teď mám na mysli Rudolfinum, nenastaly.”
Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri: “Vždycky nás fascinovalo, když ty děti uměly nejen zpívat, ale uměly se samy i pohybovat, samy připravily muzikál, hudební projekt, byly schopny zpívat vedle orchestrů, na festivalech.”

Při svém všestranném zaměření zazpíval sbor například v Praze na Národní třídě v den výročí 17. listopadu, v českém centru v Paříži a v mnoha dalších zemích.

Bára Matušová, Puellae et Pueri: “Ve sboru jsem šest let a za ty roky jsme toho zažila hrozně moc a jsem za to moc ráda.”
Dorota Dostálová, Puellae et Pueri: “Je na tom nejlepší trávit ten čas s těmi přáteli, protože člověk se mezi nimi cítí dobře.”
Andrea Dostálová, jednatelka Puellae et Pueri: “Zdůraznila bych, že naše děti jsou nucené nejen k tomu, postavit se a zazpívat, ale i si připravit scény na muzikál, zákulisí, připravují nám podklady, tvoří plakáty, dělají webové stránky. Zkrátka je to jejich, vše, co jde, přesouváme na ně, a ono díky tomu získávají vlastní zkušenosti, že to není jen tak a že to má i nějaké náročné pozadí.”

Spolu s dětmi připravili manželé Dostálovi i několik muzikálů, například na motivy Mamma Mia nebo naposledy loni na podzim slavného The Greatest Showman.

Další dárek k patnáctinám si sbor nadělí 16. září, bude to koncert v Beskydském divadle, kde se dodatečně rozloučí i s odcházejícími maturanty, kteří sbor opouští.

Nahlásit chybu

K tématu

Pamiętają o Macieju

Tegoroczne Gorolskie Święto poświęcone jest pamięci Ludwika Cienciały, popularnego Macieja. Minęło sto lat od jego urodzin. Przypomni to wys...


Nejčtenější zprávy