Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cirkutvůrna propojila akrobatický pohyb a divadelní dílnu

Městské kulturní středisko ještě na poslední chvíli doplnilo letní program a nabídlo dětem aktivní workshop s pohybem. Výsledkem byla cirkusová akrobacie spojená s divadelním představením a dalšími aktivitami.

Pohádková Cirkutvůrna zaplnila v září ještě naposledy během letošního léta zahradu Nového Slunce, která se stala hlavním dějištěm venkovních programů městského kulturního střediska. Zabavit měla děti, které se díky nekonání jiných aktivit mohly cítit o podobné rozptýlení ochuzeny.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Jelikož jsme v letošním roce nemohli uspořádat ani divadelní dílnu, která je zaměřena na děti, tak jsem se rozhodli, že uspořádáme odpoledne pro děti.”

Duší Cirkutvůrny bylo Circus! Dance Studio se svými workshopy.

Eva Glogarová, Circus! Dance Studio: “Přišli jsme s novým typem akce, kdy nás napadlo, že by děti mohly přijít ven zacvičit si s tím, že když přijdou na klasický workshop jakéhokoliv cvičení, tak se něco naučí a konec, tak nás napadlo ten workshop s cvičením propojit do divadelní formy. Takže za 45 minut se tu zkusí něco naučit a předvedou to rodičům.”

Další atrakce přidalo městské kulturní středisko - děti si mohly vytvořit placku s vlastním obrázkem, navštívit pohádkový fotokoutek a nechat si udělat barevné tetování.

Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení: “Je tady paní, která krásně maluje. snaží se, aby každé dítě mělo nějaký klenot, takže jsou to především květinové vzory.”
účastník akce: “Trénovala jsem na kruhu, nechala jsem si namalovat tetování na nohu a udělala jsem si odznáček.”
účastník akce:  “Na tvář jsem si nechala namalovat kytičky.”

Finále programu doplnily dva koncerty - pro děti zahráli Maxíci a pro rodiče rocková kapela.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Když už tady budou rodiny, tak jsme toho využili, že program bude pokračovat i pro dospělé, takže večer tady bude revival Lucie.”

Po Novojičínském kulturním létě teď organizátoři začínají s přípravou další vlny venkovních programů, které, jak doufají, doprovodí Adventní jarmark.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy