Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce v atriu školy pokračují, skončit by měly v termínu

Atrium základní školy Komenského 66 se mění v zónu relaxace a odpočinku. Nejrušnější stavební zásahy tu měly proběhnout během prázdnin, nicméně firma práce v srpnu kvůli nedostatku dělníků zastavila. Teď v září těžká technika školáky vyrušuje.

Velkorysý projekt mění původní rozpraskané asfaltovo-betonové plochy v atriu Základní školy Komenského 66 v prostředí vhodné pro hru a relaxaci. Rušné stavební práce, které měly proběhnout především během prázdnin, teď ale komplikují výuku.

Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín: “Máme tady denně těžkou techniku, je tady opravu velký hluk, takže z toho důvodu se nám opravdu nežije dobře, ale protože se strašně těšíme, až to bude hotové, tak skoro bych řekla, že jsme schopni to strpět.”
Zdeněk Judl, zástupce stavební firmy: “Jako asi většina stavebních firem jsme byli částečně postižení koronavirem a z toho důvodu jsme přišli o některé pracovníky. Z toho důvodu jsme museli pozastavit některé stavby, nicméně už jsme to rozpohybovali a myslím si, že bychom měli zvládnout stavbu jak termínově tak kvalitně dokončit."
žáci školy: 
“Jak to bude, tak se moc těším, jak tam budeme s kamarády dovádět.”
“Být zavřený ve škole není moc zábava.”
“Já se těším hlavně na ty průlezky.”

Za 6,5 milionu korun z rozpočtu města tu vznikají hřiště, odpočinková zóna, čítárna pod stromy a venkovní učebna. Využívat budou tyto prostory v rámci výuky i družiny.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Atrium, jak vypadalo dříve, bylo hodně dlouho neutěšené. Byla to taková částečně betonová, částečně travnatá plocha, kde ale ten trávník byl poměrně chudý, takže si zasloužilo rekonstrukci.”
Pavla Konečná, zpracovatelka projektu: “Myslím, že jsme našly hezkou společnou cestu s paní ředitelkou. Záměr nás obou byl, aby děti, které žijí převážně ve městě, se tak trošku vrátily do přírody, do vesnice, do těch přírodních materiálů. Takže jsme hodně volili dřevo, štěrk, aby tady bylo hodně trávy a zeleně.”
Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Součástí projektu je i retenční nádrž, která už je zapuštěna v zemi. Tam se bude shromažďovat voda z areálu atria a bude se používat na zalévání.”

Dominantou atria budou zelené plochy a vysázené už vzrostlé stromy. Všechny práce mají být hotovy do konce listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy