Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čtenáři se v zámku setkali s oblíbeným spisovatelem

Muzeum Novojičínska se snaží svou instituci zatraktivnit a více otevřít veřejnosti. Kromě trvalých expozic a výstav teď nabídlo návštěvníkům setkání se spisovatelem a ilustrátorem dětských knih a komiksů.

Historie Nového Jičína a výroba klobouků - to jsou dvě stálé expozice v Žerotínském zámku, které spolu s výstavami tvoří základní prezentace směrem k veřejnosti. Teď se ale muzeum rozhodlo více otevřít návštěvníkům, a pozvalo je na pořad s brněnským spisovatelem a výtvarníkem Pavlem Čechem.

Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Takové setkání s autorem na téma literatura je u nás poprvé. Věříme, že sejde spousta čtenářů a že budeme tady v tomto duchu pokračovat i s dalšími autory.”

Jak se ukázalo, příznivců má Pavel Čech mezi novojičínskými dětmi a tím pádem i jejich rodiči mnoho. Řada z nich si přinesla i některou z jeho dvacítky autorských knih.

účastníci akce:
“My jsme slyšeli Pavla Čecha v knihovně v Bílovci, byl úžasný, a tak jsme si setkání s ním chtěli zopakovat.”
“Těším se, že tu budeme i kreslit.”
“Jeho knížka o pavoukovi Čendovi byla první, kterou jsem v šesti letech přečetl.”
Lenka Juráčková, muzejní pedagog, Muzeum Novojičínska: “Zájem byl veliký, protože lidé znají knížky Pavla Čecha, nejspíše od svých dětí, ale ty knihy jsou takové, že si je s chutí přečte i dospělý, protože jsou tam mnoho poselství.”
Pavel Čech, výtvarník a spisovatel: “Já pořád něco dělám, teď maluji obrazy. Pořád to střídám, maluju nějakou volnou tvorbu a pak vždycky přijde nějaký dárek shůry ve formě nějakého příběhu, a najednou má člověk to puzení, že to musí nějak zaznamenat a začne přemýšlet, jestli formou komiksu nebo to bude obrázková kniha.”

V průběhu povídání nemusely děti vzorně sedět na židlích, ale mohly malovat své obrázky,

Pavel Čech, výtvarník a spisovatel: “Když jsem byl malý, tak jsem byl takový samotář. Bylo to součástí mého světa, zalézt si někam a čmárat si, malovat si indiány a kovboje a nějaké komiksy, které tehdy nebyly, jako Rychlé šípy.”

Více než dvouhodinové setkání s fantazijním světem Pavla Čecha zakončila jeho autogramiáda.

Návštěva Nového Jičína ale také samotného autora v něčem inspirovala. Před pěti lety jej popadla myšlenka, že by si vyrobil čepici z hřibu choroše a možná díky instruktážnímu videu zdejší kloboukové expozice Návštěvnického centra bude vědět, jak na to. Tak se nechme překvapit, zda se Pavel Čech v tomto klobouku z choroše objeví na přebalu své nové knížky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyASF jobs s.r.o. - Bílovec
Bílovec
od 8 500 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail