Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Venkovní učebna v Novém Jičíně je nápovědou pro geometrii

Možnost učit se ve venkovní učebně mají nově děti v jedné z novojičínských základních škol. Například i hodina matematiky pod dřevěným přístřeškem je pro žáky hravým zážitkem a pro učitele inspirací.

Matematika ve venkovní učebně začala rozcvičkou. Pak druháci základní školy na ulici Dlouhá v Novém Jičíně potrénovali počty prostřednictvím hry bingo a stavby z kostek. V závěru se zaměřili na geometrické tvary.

Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Budeme pracovat s dřívky a využijeme i prostor a přírodu kolem nás a hlavně mě dneska zajímají tady ty trojúhelníky, které máme tady nad tou naší letní učebnou.”

Vedle těchto stínících plachet může být další názornou pomůckou také například samotný přístřešek ve tvaru osmiúhelníku nebo čtvercové motivy dlažby.

žáci 2. třídy: 
“Měli jsme matematiku a bylo to venku super.”
“Mně se to strašně líbilo.”
“Je to o hodně lepší než být zavřený ve třídě.”
Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Využíváme krásnou zahradu, kterou máme. Děti rády chodí ven, využíváme ji i o'přestávce, snažíme se ve čtení jít ven a dneska jsem ji využila pro matematiku.”

Učit se na čerstvém vzduchu mohou děti na obou pracovištích této školy, na ulicích Dlouhá i Jubilejní, a to díky projektu Moderní vyučování ve 21. století s finanční podporou Evropská unie, státu a města.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy