Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Venkovní učebna na Dlouhé je v případě matematiky inspirativní

Možnost učit se ve venkovní učebně mají nově děti v Základní škole Jubilejní. Například i hodina matematiky pod dřevěným přístřeškem je pro žáky hravým zážitkem - a pro učitele inspirací.

Hodina ve venkovní učebně začala rozcvičkou. Pak druháci základní školy Jubilejní na pracovišti Dlouhá usedli ke stolům a ve výuce formou her se věnovali číslům.

Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Dneska máme venku matematiku, ta byla ze tří částí. Nejprve jsme pracovali s čísly do deseti, zahráli jsme si bingo. Pak jsme využili kostičky, kdy děti stavěly podle pokynů a nyní se ještě zaměříme na geometrické tvary. Budeme pracovat s dřívky a využijeme i prostor a přírodu kolem nás a hlavně mě dneska zajímají tady ty trojúhelníky, které máme tady nad tou naší letní učebnou.”

Vedle těchto stínících plachet může být další názornou pomůckou také například samotný přístřešek ve tvaru osmiúhelníku nebo čtvercové motivy dlažby.

žáci 2. třídy

“Měli jsme matematiku a bylo to venku super.”
“Mně se to strašně líbilo.”
“Je to o hodně lepší než být zavřený ve třídě.”
Jarmila Šimurdová, ZŠ Jubilejní, pracoviště Dlouhá: “Využíváme krásnou zahradu, kterou máme. Děti rády chodí ven, využíváme ji i o přestávce, snažíme se ve čtení jít ven a dneska jsem ji využila pro matematiku.”

Učit se na čerstvém vzduchu mohou děti na obou pracovištích této školy, na ulicích Dlouhá i Jubilejní, a to díky projektu Moderní vyučování ve 21. století s finanční podporou Evropská unie, státu a města, jehož celkové náklady se pohybují okolo 6 a půl 5 milionu korun. Součástí bylo také pořízení nových kuchyněk nebo wi-fi pokrytí na obou školách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyGIOL anticor, s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 32 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

ESSAT CZ, s.r.o. pracovište Studénka
Studénka
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail