Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chystá volební drive-in a čtyři nové hlasovací místnosti

Pro letošní krajské volby musí bývalá okresní města určit místa, kde budou moci přijet odevzdat hlas lidé v karanténě. Například v Novém Jičíně je to prázdný areál v blízkosti centra. V tomto městě musí voliči také počítat s několika změnami volebních místností.

Lidé postižení kovidovou karanténou a izolací mají dvě možnosti, jak v říjnových krajských, případně senátních volbách odevzdat svůj hlas.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “První způsob hlasování je hlasování z motorového vozidla, tzv. drive in. Toto hlasování bude umožněno již 30. září od sedmi do patnácti hodin.”
Marie Machková, tisková mluvčí MěÚ Nový Jičín: “Jsme spádovou oblastí pro okres Nový Jičín. takže všichni občané bývalého novojičínského okresu mohou volit tady u nás z auta, a to v areálu bývalého Telecomu na Hoblíkové ulici.”

Druhou možností je objednat si například do pobytového sociálního zařízení, které uzavřela karanténa, případně i domů, zejména pokud voliči nemají automobil, speciální volební tým. Žádost je třeba podat na krajský úřad do 1. října 20 hodin.

V Novém Jičíně musí také lidé letos počítat se změnou sídla čtyř volebních okrsků. Hlasovací místnosti už například nebudou v domovech pro seniory.

Renáta Kelnarová, vedoucí odboru správních agend, MěÚ Nový Jičín: “Důvody byly, že ředitelka Domova Ducha v loňském roce napsala, že už není možné tam míst volební místnosti, a to z důvodu nepřetržité sociální péče.”

Zcela novým místem voleb se tak stane Základní škola Komenského 68. Podrobné informace k volbám jsou na webu města a krajského úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy