Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice zvyšuje kapacity očkování a testování, po testech se pídí i pořadatelé táborů

Očkování zájemců proti nemoci covid-19 v novojičínské nemocnici zrychluje. Denně tu vakcínu dostane více než 500 lidí. Před nástupem prázdninami se tu také snaží rozšířit kapacity preventivního testování

V novojičínské nemocnici bylo očkování proti nemoci covid 19 spuštěno v lednu. Do poloviny června tu podali celkem 21 a půl tisíce vakcín.

Petra Czyžová, manažer ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Zájem ze strany veřejnosti je nepolevující. V současné chvíli evidujeme největší počet zájemců v kategorii šestnáct až třicet let. Řekla bych, že seniory máme v tuto chvíli proočkovány, tam už evidujeme minimum zájemců, ale neustále se hlásí.”

Očkovací centrum pro veřejnost připravila nemocnice mimo areál, pod Španělskou kaplí, příjezd k místu je označen a informace o poloze jsou na webu zdravotnického zařízení. Tam je také odkaz pro registraci. Kapacity očkovacího místa se dle zájmu lidí snaží nemocnice rozšiřovat.

Petra Czyžová, manažer ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “Navýšili jsme z 350 očkování za den na nějakých 500 s tím, že v tomto týdnu očkujeme až 550 zájemců za den, a to právě z důvodů minimalizace té čekací doby.”

Další skupina lidí míří do nemocnice v souvislosti s kovidem na testování. Jednak je to stále na vyžádání lékařů a hygieny, dále pro návštěvy příbuzných pacientů hospitalizovaných v nemocnici, a také na preventivní testování, které je pro určité aktivity a vstup na některá místa povinné.

Petra Czyžová, manažer ošetřovatelské péče, Nemocnice AGEL Nový Jičín: “My vlastně tu kapacitu navyšujeme ve prospěch preventivního testování, to znamená, že se teď opravdu zaměřujeme spíše na ty PCR a antigenní testy pro veřejnost. A naopak zkracujeme provozní dobu pro PCR testování, které je indikováno lékařem, v současné chvíli je to pouze hodina denně.”

Informaci o výsledku antigenního testu získají lidé přímo na místě, výsledek PCR testu se dozví sms zprávou do 24 hodin.

Ti, kdo nyní asi nejvíce tyto testy řeší, jsou i rodiče dětí, které se chystají na tábory, a jejich provozovatelé.

Monika Vindišová, SVČ Fokus Nový Jičín: “Ačkoli vládní nařízení sledujeme opravdu nejen ze dne na den, ale dalo by se říci z hodiny na hodinu, tak stále nemáme janské podmínky, za kterých tábory budou fungovat, a především, co děti budou potřebovat před odjezdem, jaké konkrétní testování. V tuto chvíli jsme připravili varianty především pro ty první turnusy, rodiče už dostali informace e-mailem. Snažíme se navázat spolupráci se společností Agel, a to tak, že by Agel přijel a děti před táborem otestoval.”

Další variantou, která nyní přichází v úvahu, je také to, že Fokus zajistí antigenní testy, kterými děti otestuje na místě odjezdu a ty, které jsou na delších pobytových turnusech, pak také v půlce tábora. Na jejich nákup se snaží zajistit finanční prostředky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy