Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentka z Nového Jičína vydala fantasy knihu, je to první díl pentalogie

Studuje vysokou školu, je dobrovolnicí ADRY - a teď vydala knihu. Takový rytmus má život Adély Jedlitschkové z Nového Jičína. Z prvního dílu svého “Liščího proroctví” plánuje pentalogii.

Adéla Jedlitschková z Nového Jičína si splnila sen. V ruce drží svou knihu Liščí proroctví. Její dílo spatřilo světlo světa po roce usilovné práce, ale cesta k němu začala vlastně už v autorčině dětství.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Já vlastně píšu už od šesti let, takové nějaké povídky o svém psovi a o věcech, které mě v určitých letech bavily. První knížku jsme ručně napsala asi ve čtvrté třídě a asi od šestnácti jsem začala něco psát a zjistila jsem, že to možná bude ta pravá, kterou vydám. Takže je to ono a bude to pentalogie.”

První díl, který dopsala mezi maturitou a přijímacími zkouškami na vysokou školu v roce 2020, má podtitul Za hranicemi lesa. Knížka je určena všem, koho baví fantasy svět. Vyšla v nákladu tisíc kusů.

Adéla Jedlitschková, autorka knížky: “Je to příjemné, strašně jsme se na to těšila. Člověk, když to píše v tom wordu, tak nevidí, jak je ta knížka dlouhá, jak je tlustá, jak bude vypadat, takže je to velmi příjemný pocit konečně ji vidět a držet.”

Adéla Jedlitschková studuje psychologii a kromě své velké záliby ve čtení fantasy beletrie také například působí v Novém Jičíně jako dobrovolnice u dětí v programu ADRY.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy