Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

STUDUJ U NÁS: Pěvecká soutěž DOREMI bavila postižené děti

Odborné učiliště a Praktická škola v Novém Jičíně pořádá už tradičně pěveckou soutěž pro své žáky s názvem DOREMI. Pozvánku dostal i štáb TV Polar.

Odborné učiliště a praktická škola v Novém Jičíně poskytuje vzdělávání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Andrea Havlíková, zástupkyně ředitelky OU a PŠ N. Jičín: „Jsme menší škola rodinného typu, takže nejen vzděláváme, ale jsme taková jedna velká rodina. Během roku pro děti připravujeme například taneční kolonu, tuto pěveckou soutěž DOREMI a mnoho dalších soutěží a prožitkových pobytů.“

Pro postižené děti je vystoupení ve školní pěvecké soutěži DOREMI podobným zážitkem jako účast v Superstar. Právě tyto prožitky jsou hlavním důvodem, proč škola tuto soutěž tradičně organizuje.

Dagmar Pospěchová, organizátorka soutěže DOREMI: „Máme šestý ročník a organizujeme soutěž proto, že každý rád zpívá a děti z naší školy obzvláště. Je to další krok k tomu, aby se posunuly dál, aby si užily ten pocit úspěchu. Děti se na soutěž moc těší, je to pro ně zážitek, i pro ty děti v publiku.“

Superstar by tyto děti nejspíš nevyhrály, ale chuť zpívat a nadšení z vystoupení jsou u nich obdivuhodné. Pěvecká soutěž DOREMI se i letos setkala s velkým úspěchem, a tak Odborné učiliště a Praktická škola Nový Jičín plánuje už teď příští ročník.

Nahlásit chybu