Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Armáda učila novojičínské školáky, jak zvládat mimořádné situace

Vojáci Armády České republiky obsadili Základní školu Komenského 68 v Novém Jičíně. Tedy ne celou a jen na jeden den. V rámci projektu ministerstva obrany předstoupili před žáky s programem Příprava občanů k obraně státu.

Rychlokurz sebeobrany, poskytnutí první pomoci nebo reakce při úniku nebezpečných chemických látkách, to vše bylo součástí programu Příprava občanů k obraně státu, se kterým navštívili novojičínskou Základní školu Komenského 68 vojáci Armády České republiky, konkrétně z opavského 53. pluku.

Daniela Hölzelová, tisková mluvčí Ministerstva obrany ČR: “Chceme školáky především připravit na mimořádné situace, se kterými se mohou v běžném životě setkat. Budou si moci vyzkoušet a natrénovat, jak správně ošetřit různá poranění, dozví se například, co dělat při úniku chemických látek, dozví se něco o bezpilotních prostředcích a technice.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “V tomto programu již máme několik let vzdělávané pedagogy a o tento program jsem na škole žádali už před několika lety a dnes se to podařilo. Program probíhá ve čtyřech blocích a absolvují ho žáci sedmého, osmého a devátého ročníku.”
žáci Základní školy Komenského 68:
“Není to špatné, jsou to i zajímavé věci.”
“Ta technika je samozřejmě zajímavá.”
“Zaujala mě tady ta auta a povídání vojáků o technice.”
“Mě hlavně zaujala ta první hodina, kdy nám povídali o těch chemických stránkách, o těch nebezpečných plynech, to mě zaujalo.”

Vzdělávací program s vojáky absolvovalo 220 žáků, všichni školáci, včetně těch z nižších tříd, si mohli prohlédnout venku vystavenou techniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy