Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vybíjenou na škole Jubilejní hrají na republikové úrovni

Nový Jičín |

Na základní škole Jubilejní patří vybíjení k oblíbeným a velmi úspěšným sportům. Dokladem toho je nedávný velký úspěch, a to účast žákovského družstva na republikovém finálovém turnaji.

Vybíjená je obsažena v osnovách tělesné výchovy pro první stupeň základních škol. Žákovský tým ze školy Jubilejní si tuto sportovní disciplínu osvojil natolik, že v ní přes okresní a krajská kola soutěže pořádané Asociací školních sportovních klubů postoupil až do republikového finále, které se konalo v Liberci.

Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Tohle jsou žáci ze čtvrtých a pátých ročníků, gró tedy tvoří páťáci, kteří už hrají několikátým rokem a soustavně se vybíjené věnují. Letos jsme očekávali, že se nám bude dařit a je fakt, že tím okresním kolem jsme se probojovali náročně, ale úspěšně, a tudíž jsme se dostali do krajského kola ve Frýdku-Místku.”

I tam tedy zvítězili a čekal je dvoudenní finálový turnaj nejlepších 16 školních týmů z celé republiky. První den se odehrály zápasy v základních skupinách. Školáci z Jubilejní, jedenáct chlapců a jedna dívka, si hravě zajistili postup mezi finálovou čtyřku.

Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Ten druhý den jsme bojovali o medaile, které nám opravdu utekly jen o chloupek, ale bylo to hodně napínavé a škoda, že to tam necinklo. Tým je samozřejmě skvělý, oni sice byli smutní, ale já myslím, že časem zjistí, že to byl velikánský úspěch.”

Ervín Holáň, ZŠ Jubilejní: “Protože jsme ve skupině postoupili, tak jsem byl hodně rád a myslel jsem si, že už budeme první, ale nějak se to tak rychle rozehrálo a už jsme byli čtvrtí. Ale i to je dobrý.”
Jakub Šenk, ZŠ Jubilejní: “V té skupině, to bylo trošku lehčí, ale jak jsem se dostali do to finále, tak to už tam bylo těžší. No mě na tom baví to, že můžu jezdit na takové turnaje a že můžu reprezentovat školu.”
Michal Drlík, ZŠ Jubilejní: “Tenhle sport mě baví hlavně proto, že umím házet, přivedl mě k tomu brácha. tak jsem začal chodit do tohohle kroužku, pořád jsem se zlepšoval a zlepšoval. Pak jsme se dostali na republiku a tam jsme se fakt snažili co nejvíce využít ty naše síly.”
Ondřej Toman, ZŠ Jubilejní: “Užili jsme si to dobře, zápasy byly rychlé, skupina byla také docela lehká, takže až to finále bylo těžší.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Je to fantastický úspěch, děti je za to třeba ocenit a samozřejmě také učitele, kteří je na to připravovali. Za dobu mého působení, si myslím, že jsme většího úspěchu nedosáhli. Účastníme se řady vědomostech i sportovních soutěží, letos jsme například zaznamenali i velice dobrý výsledek v matematické olympiádě, ale 4. místo v celorepublikové soutěži je opravdu fantastické.”
Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Ještě nemůžu zapomenout zmínit, že náš hráč Ondra Toman byl na republice v Liberci vyhodnocen jako hráč, který dodržuje pravidla takže získal cenu fair play.”

Při hře soupeř míčem Ondru jen lehce tečoval a rozhodčí si toho nevšiml. Ondra se ovšem k vybití sám přihlásil.

Nahlásit chybu


K tématu

Pákaři se utkali v Novojičínské tlapě, ty nejlepší teď čeká evropský šampionát

1. června 2023 12:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně se konal další ročník závodu, ve kterém účastníci poměřili síly svých rukou. Turnaj s názvem Novojičínská tlapa byl zároveň součástí české extraligové soutěže v armwrestlingu.

Malí badatelé zkoumali na táboře vědy lidské tělo i hustotu látek

4. srpna 2023 12:42 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

I když jsou prázdniny, neznamená to, že ve školách nejsou děti. Například Základní škola Komenského 68 hostila příměstský tábor Veselé vědy.

Ve školách je naštěstí i letos v létě rušno, například i na "staré" Komenského

31. července 2023 7:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Výdaje za údržby a opravy ve školských zařízeních města letos opět dosáhnou částky několika milonů korun. Velký ruch panuje v Základní škole Komenského 68, kde i díky dotaci rekonstruují žákovské kuchyňky a dílny.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Další čestné hroby v Novém Jičíně jsou v péči restaurátorů

Začala druhá etapa sanace čestných hrobů na novojičínském hřbitově. Restaurátorská firma obnoví náhrobky rodin, které v minulosti významně zasáhly do rozvoje města. Mnohé z hrobů jsou zdařilými uměleckými díly.

Senioři na přednášce rozplétali záludnosti sociálních sítí

20. května 2024 8:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

20. května 2024 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

19. května 2024 8:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

BEZ KOMENTÁŘE: Školní slavnost představila pestrý život nejen na zahradě

18. května 2024 14:31 | Studénka | Jan Plášil | Novojičínský expres

Letošní ročník této jarní akce škola pojmenovala trefně Život v zahradě. Lidé mohli na různých stanovištích poznávat třeba podle listů stromy nebo bylinky. Zahradní slavnost měla i charitativní podtext - konala se na podporu bývalého žáka školy, dnes šestnáctiletého Bena.

Skatepark už má své fandy, teď v květnu byl otevřen i se slávou

18. května 2024 7:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Skatepark u letního stadionu byl stavebně dokončen loni v listopadu, na slavnostní otevření si počkal na příznivé podmínky teď do května. Sportoviště je volně přístupné, součástí je i bikepark.

Vybíjenou na škole Jubilejní hrají na republikové úrovni
Vydáno 3. července 2023 9:00, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Na základní škole Jubilejní patří vybíjení k oblíbeným a velmi úspěšným sportům. Dokladem toho je nedávný velký úspěch, a to účast žákovského družstva na republikovém finálovém turnaji.

Vybíjená je obsažena v osnovách tělesné výchovy pro první stupeň základních škol. Žákovský tým ze školy Jubilejní si tuto sportovní disciplínu osvojil natolik, že v ní přes okresní a krajská kola soutěže pořádané Asociací školních sportovních klubů postoupil až do republikového finále, které se konalo v Liberci.

Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Tohle jsou žáci ze čtvrtých a pátých ročníků, gró tedy tvoří páťáci, kteří už hrají několikátým rokem a soustavně se vybíjené věnují. Letos jsme očekávali, že se nám bude dařit a je fakt, že tím okresním kolem jsme se probojovali náročně, ale úspěšně, a tudíž jsme se dostali do krajského kola ve Frýdku-Místku.”

I tam tedy zvítězili a čekal je dvoudenní finálový turnaj nejlepších 16 školních týmů z celé republiky. První den se odehrály zápasy v základních skupinách. Školáci z Jubilejní, jedenáct chlapců a jedna dívka, si hravě zajistili postup mezi finálovou čtyřku.

Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Ten druhý den jsme bojovali o medaile, které nám opravdu utekly jen o chloupek, ale bylo to hodně napínavé a škoda, že to tam necinklo. Tým je samozřejmě skvělý, oni sice byli smutní, ale já myslím, že časem zjistí, že to byl velikánský úspěch.”

Ervín Holáň, ZŠ Jubilejní: “Protože jsme ve skupině postoupili, tak jsem byl hodně rád a myslel jsem si, že už budeme první, ale nějak se to tak rychle rozehrálo a už jsme byli čtvrtí. Ale i to je dobrý.”
Jakub Šenk, ZŠ Jubilejní: “V té skupině, to bylo trošku lehčí, ale jak jsem se dostali do to finále, tak to už tam bylo těžší. No mě na tom baví to, že můžu jezdit na takové turnaje a že můžu reprezentovat školu.”
Michal Drlík, ZŠ Jubilejní: “Tenhle sport mě baví hlavně proto, že umím házet, přivedl mě k tomu brácha. tak jsem začal chodit do tohohle kroužku, pořád jsem se zlepšoval a zlepšoval. Pak jsme se dostali na republiku a tam jsme se fakt snažili co nejvíce využít ty naše síly.”
Ondřej Toman, ZŠ Jubilejní: “Užili jsme si to dobře, zápasy byly rychlé, skupina byla také docela lehká, takže až to finále bylo těžší.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Je to fantastický úspěch, děti je za to třeba ocenit a samozřejmě také učitele, kteří je na to připravovali. Za dobu mého působení, si myslím, že jsme většího úspěchu nedosáhli. Účastníme se řady vědomostech i sportovních soutěží, letos jsme například zaznamenali i velice dobrý výsledek v matematické olympiádě, ale 4. místo v celorepublikové soutěži je opravdu fantastické.”
Daniela Halaštová, učitelka tělesné výchovy, ZŠ Jubilejní: “Ještě nemůžu zapomenout zmínit, že náš hráč Ondra Toman byl na republice v Liberci vyhodnocen jako hráč, který dodržuje pravidla takže získal cenu fair play.”

Při hře soupeř míčem Ondru jen lehce tečoval a rozhodčí si toho nevšiml. Ondra se ovšem k vybití sám přihlásil.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038049/vybijenou-na-skole-jubilejni-hraji-na-republikove-urovni