Dosavadní webové stránky města fungovaly v dané podobě asi 10 let. Prvním březnem dostaly zcela nový kabát, převlékly se do modernějšího designu, který také lépe vyhovuje zobrazení na mobilních telefonech a tabletech.
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Hlavním důvodem bylo sjednocení vizuálu toho webu s novým vizuálním style města, ale také aplikace modernějšího a uživatelsky přívětivějšího vzhledu, který odpovídá moderním trendům. Stránky už byly převedeny na adresu novyjicin.cz, to je adresa, kterou lidé znají, ta zůstává stále stejná. Počítáme s tím, že zhruba ještě do půlky března může docházet k nějakým změnám a úpravám, a budeme i rádi, pokud nám své podněty napíšou i lidé, na stránkách města je uvedena emailová adresa, na kterou mohou připomínky posílat.”
Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Tou důležitou a hlavní změnou, kterou občan určitě pozná, je načítání stránek a rychlost webu. Oproti starému pracuje ten web malinko jinak a u nového webu opravdu nebudete čekat a v zařízeních se vám stránky otevřou rychleji. Myslím si, že to je tou největší změnou, kterou pozná každý.”
Nové stránky napohled působí jednodušeji, viditelnou změnou je i vložení nového loga města, které Nový Jičín začal používat v roce 2021.
Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Ale hlavně je tam také jednodušší rozbalovací menu, díky kterému je mnohem rychlejší cesta k jednotlivým podstránkám. Součástí webu jsou nové samostatné podstránky, které se věnují určitým tématům. Je tam například Eko web, který se věnuje životnímu prostředí, je tam podweb Zdravého města, ale také Atraktivní Nový Jičín, který v sobě zahrnuje různé rozvojové dokumenty a investice, které se ve městě dělají, a také například v současné době dokončený manuál reklamy ve městě.”
Minimálně do konce roku bude na novém webu také odkaz na ten starý.
Zdeněk Petroš, vedoucí Odboru organizačního, MěÚ Nový Jičín: “Takže souběžně poběží oba dva weby s tím, že ten hlavní bude nový web. Nepřeváděli jsme na něj úplně všechno z toho starého webu, na novém webu jsou věci a informace v podstatě pět let staré. Nepřeváděly se neaktuální články, jako byly výstrahy, poruchy a věci, které už jsou datově ukončené. Samozřejmě jsem se snažili přenést věci, které jsou pro občana důležité, například fotogalerie.”
Tato vizuální podoba webu by se časem mohla promítnout i do webových stránek organizačních složek města, například služby ProSenior, městské policie nebo osadních výborů místních části.
Náklady na pořízení nového webu byly 229 tisíc korun, 95 procent z toho v rámci programu Efektivní veřejná správa pokryje dotace.