Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura v srpnu rozhýbe i tancem ve Smetanových sadech

Nový Jičín |

Novojičínské kulturní léto pokračuje i v srpnu nabídkou venkovních akcí, které zpestří čas prázdnin. Lidé se mohou vydat třeba na promítání letního kina nebo na tančení večer do městského parku.

Letní kino v zahradní restauraci Nového Slunce je součástí kulturního léta řadu let a venkovní filmové večery si lidé mohou užívat i letos. Promítání bylo zahájeno 22. července a trvá do 4. srpna. Začátky představení jsou v devět večer, v případě¨ nepříznivého počasí se promítání přesouvá do kina Květen. Srpnový program, připravený městským kulturním střediskem, ovšem nabízí něco i pro ty, kdo rozhodně jen sedět nechtějí.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Co se týče srpnového programu, tak tam začínáme 3. srpna tanečním večerem ve Smetanových sadech. Je to nová akce, kterou pořádáme a je určena zejména ženám, ale pánové jsou také vítání. Bude to večer plný tance, i co se představení týče, ale hlavně tam budou workshopy, kde se můžeme naučit určité tance, spíše ty moderní. Budeme spolupracovat s taneční skupinou TS Straník, která nám bude pomáhat s organizací večera. Bude to taková letní párty se vším, co k tomu patří, včetně drinků.”

A tančit se bude také v pátek 9. srpna, na náměstí zahraje Rock & Roll Band Marcela Woodman. A o den později, v sobotu 10. srpna, proběhem na Skalkách Mirai summer fest.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Potom budeme pokračovat divadlem, je to zase nová akce pořádaná ve spolupráci s Beskydským divadlem, bude to 17. srpna na Skalkách. Půjde o dvě představení, nejprve stand up v podání Miloše Knora, druhé představení je Caveman, to je one man show o mužích a ženách. Celý večer je myšlený tak, aby lidé zažili kulturu pod hvězdami, kde v amfiteátru Skalky lze zažít i něco jiného, než diskotéky.”

Další akcí se program vrací na náměstí, kde 23. srpna zahraje kapela Everydy Friday, převážně tvořena ženami. Srpen uzavře festival dechových hudeb Od-dechovky v zahradní restauraci Nové Slunce.

Součástí Novojičínského kulturního léta jsou i další akce, hudební i sportovní, v režii externích pořadatelů, vše je na plakátech, webu a Facebooku.

Nahlásit chybu


K tématu

Kulturní léto zve na náměstí, do zahrady i k Hückelům

24. května 2025 13:57 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Také letos se Novojičíňáci mohou těšit na sérii open air akcí, které se budou konat pod hlavičkou Kulturního léta. V nejbližších dnech to bude Kouzelný den v Hückelových vilách a nebo Divadelní dílna.

Léto vybízí k poslechu koncertů na náměstí i k tanci v parku

17. července 2025 16:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Prázdniny ve městě provází už čtvrt století programy Kulturního léta a postupně se rozrůstají, co do pestrosti žánrů i využití lokalit. V nejbližších dnech se lidé mohou těšit na koncert na náměstí, ale také na Taneční večer ve Smetanových sadech.

U jezírka bylo možné projít bludištěm a vidět kozí tanec, teď kulturní léto láká na Kaczi

20. srpna 2025 8:38 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Prostor kolem jezírka ve Smetanových sadech obsadilo Kulišťárium. Jednalo se o zbrusu novou letní akci městského kulturního střediska. Nabídla třeba mobilní bludiště nebo tanec s kozou.


Státem snížené ceny přiměly české řidiče jezdit tankovat do Polska

Včera 11:22 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Poměrně citelný cenový rozdíl vede české řidiče jezdit tankovat k čerpacím stanicím v Polsku. Na plné nádrži ušetří až stovky korun.

Senioři se budou moci vrátit do Domova Korýtko. Rekonstrukce za půl miliardy je hotova

Včera 11:59 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava se může pochlubit jedním z nejmodernějších domovů pro seniory v naší zemi. Byla totiž dokončena rozsáhlá rekonstrukce Domova Korýtko v Zábřehu, která posunula 50 let starou budovu mezi špičková pobytová zařízení určena i pro klienty, kteří vyžadují zvláštní péči.

Ostravský rapper Hard Rico má jít za loupež a vydírání na 4 roky do vězení

Včera 11:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský soud v Ostravě poslal rappera Hard Rica na čtyři roky do vězení za loupež a vydírání. Podle rozsudku byl organizátorem napadení muže, kterého skupina donutila vydat peníze. Další obžalovaní dostali tresty od tří do pěti let. Rozsudek zatím není pravomocný.

V areálu domova seniorů Luna v Havířově začíná výstavba za stovky milionů

Včera 12:20 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov reaguje na nedostatek míst pro seniory i zastaralé zázemí domova Luna. V areálu zařízení začala výstavba nového moderního pavilonu.

Na zámku v Nové Horce zasedly vlády České a Slovenské republiky

31. března 2026 14:40 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Na zámku Nová Horka ve Studénce se v úterý před polednem sešla česká a slovenská vláda. Kabinety premiérů Andreje Babiše a Roberta Fica navázaly na společná jednání obou zemí. Na programu bylo podepsání memoranda o prohloubené spolupráci v oblastech od ekonomiky přes dopravu až po energetickou bezpečnost.

Desítky policistů, bezpečnost i catering. Přípravy jednání vlád ČR a SR trvaly dva měsíce

31. března 2026 17:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Desítky delegátů, stovka novinářů a přísná bezpečnostní opatření. Společné jednání vlád Česka a Slovenska na zámku Nová Horka předcházely týdny intenzivních příprav. Do organizace se zapojil Moravskoslezský kraj, Úřad vlády i samotný zámek.

Stoletého seniora drželi násilím, zatímco kradli v domě. Dva pachatelé nakradli šperky a věci v hodnotě 90 tisíc korun

31. března 2026 14:39 | Opava | Anna Břenková

Uprostřed noci se dva muži vloupali do rodinného domu v Opavě. Uvnitř narazili na stoletého seniora. Pachatelé ho násilím drželi a zranili, zatímco prohledávali pokoje. Odnesli si šperky a věci za 90 tisíc korun. Díky rychlé reakci seniora a okamžitému zásahu policie skončil jeden z pachatelů v poutech už hodinu po činu, druhý pak hned další den. Oběma mužům teď hrozí až deset let vězení.

Vzdušné stěny vítají hlavně obyvatelé Slezské Ostravy. Stavba sarkofágu by zvýšila prašnost

31. března 2026 13:07 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Obyvatelé Slezské Ostravy přivítali rozhodnutí ministerstva průmyslu a obchodu, které zastavilo přípravu projektu sarkofágu na haldě v Heřmanicích. Jedním z hlavních důvodů je právě značné zhoršení ovzduší v okolí haldy, které by při takové stavbě bylo nevyhnutelné. Zatížení by prý bylo větší, než při jejím vyhoření.

Ostrava bude mít koncertní sál VOX. Latinsky to znamená hlas

31. března 2026 12:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Očekávané pojmenování nového koncertního sálu v Ostravě bylo oficiálně zveřejněno. Ponese název VOX, což latinsky znamená hlas a celý komplex propojující původní kulturní dům s moderní stavbou Stevena Holla má ambici stát se veřejným prostorem pro kulturu, vzdělávání a setkávání lidí.

Havířov rozjel výstavbu nové průmyslové zóny Burianovka

31. března 2026 16:07 | Havířov | Bára Kelnerová

V Havířově-Prostřední Suché odstartovaly práce na dopravní a technické infrastruktuře v průmyslové zóně Burianovka, kde by měly postupně vznikat projekty zaměřené zejména na zpracování a třídění odpadů.

Začal jarní úklid, ulice Studénky jsou vykartáčované

Včera 18:47 | Studénka | Petra Dorazilová

Technické služby se pustily do jarního úklidu města. Na očistu komunikací si přizvaly externí firmu s velkými zametacími vozy. Občany nabádaly, aby sledovali dopravní značení a neparkovali v lokalitách úklidu.

Novojičínská Noc divadel o pravdě a lži se zrádkyní Miou

Včera 13:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Beskydské divadlo v Novém Jičíně se zapojilo do celostátní akce Noc divadel. Letošní ročník nesl podtitul “Pravda, absurdita, odvaha” jako pocta Václavu Havlovi. Toto téma podpořila beseda s kriminalistkou, respektive vítězkou hry Zrádci - Miou.

Zimní teploty plavce neodradily, Čerťák je otevřený

Včera 13:50 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Otužilí plavci, ale i další lidé, kteří ve vodě smočili třeba jen kotníky, symbolicky otevřeli nádrž Čerťák. Akce se udála poslední březnovou neděli, navzdory počasí, které bylo jaru na hony vzdáleno.

Na Butovické zazářilo mnoho kreativních hvězdiček

Včera 13:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Butovická hvězdička je soutěž, která je určena dětem ze základních škol ze Studénky a okolí. Talent a kreativitu podporuje ve dvou kategoriích, v oblastech zpěvu a výtvarného projevu.

Žáci speciálních škol Novojičínska přivítali jaro

Včera 9:46 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve Středisku volného času Fokus se konala přehlídka tance a zpěvu Vítání jara. Jejími hlavními aktéry byly děti s mentálním a tělesným postižením ze speciálních škol Novojičínska.

Oderská knihovna letos oslaví 80 let, nabízí taky bohatý program pro děti

Včera 9:00 | Odry | Michal Slonina

Městská knihovna v Odrách oslaví v letošním roce 80 let. Občanům slouží od roku 1946 a původně sídlila na někdejším oderském zámku.

Kultura v srpnu rozhýbe i tancem ve Smetanových sadech
Vydáno 29. července 2024 7:39, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Novojičínské kulturní léto pokračuje i v srpnu nabídkou venkovních akcí, které zpestří čas prázdnin. Lidé se mohou vydat třeba na promítání letního kina nebo na tančení večer do městského parku.

Letní kino v zahradní restauraci Nového Slunce je součástí kulturního léta řadu let a venkovní filmové večery si lidé mohou užívat i letos. Promítání bylo zahájeno 22. července a trvá do 4. srpna. Začátky představení jsou v devět večer, v případě¨ nepříznivého počasí se promítání přesouvá do kina Květen. Srpnový program, připravený městským kulturním střediskem, ovšem nabízí něco i pro ty, kdo rozhodně jen sedět nechtějí.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Co se týče srpnového programu, tak tam začínáme 3. srpna tanečním večerem ve Smetanových sadech. Je to nová akce, kterou pořádáme a je určena zejména ženám, ale pánové jsou také vítání. Bude to večer plný tance, i co se představení týče, ale hlavně tam budou workshopy, kde se můžeme naučit určité tance, spíše ty moderní. Budeme spolupracovat s taneční skupinou TS Straník, která nám bude pomáhat s organizací večera. Bude to taková letní párty se vším, co k tomu patří, včetně drinků.”

A tančit se bude také v pátek 9. srpna, na náměstí zahraje Rock & Roll Band Marcela Woodman. A o den později, v sobotu 10. srpna, proběhem na Skalkách Mirai summer fest.

Radka Filipíková, PR a marketing, MKS Nový Jičín: “Potom budeme pokračovat divadlem, je to zase nová akce pořádaná ve spolupráci s Beskydským divadlem, bude to 17. srpna na Skalkách. Půjde o dvě představení, nejprve stand up v podání Miloše Knora, druhé představení je Caveman, to je one man show o mužích a ženách. Celý večer je myšlený tak, aby lidé zažili kulturu pod hvězdami, kde v amfiteátru Skalky lze zažít i něco jiného, než diskotéky.”

Další akcí se program vrací na náměstí, kde 23. srpna zahraje kapela Everydy Friday, převážně tvořena ženami. Srpen uzavře festival dechových hudeb Od-dechovky v zahradní restauraci Nové Slunce.

Součástí Novojičínského kulturního léta jsou i další akce, hudební i sportovní, v režii externích pořadatelů, vše je na plakátech, webu a Facebooku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000044161/kultura-v-srpnu-rozhybe-i-tancem-ve-smetanovych-sadech