Reklama

Projekt v NJ zlepší ekologické chování v rodinách

Ekologická výchova do mateřských školek a rodinných center, poté do samotných domácností. To je jeden z cílů projektu, který aktuálně běží v Novém Jičíně. Tamní rodinné centrum Provázek pozvalo své kolegy z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, aby si navzájem předali zkušenosti.

Reklama

Do dvoudenního setkání se zapojilo dvanáct rodinných a mateřských center a k tomu dvě lesní školky. Vše se točí okolo ekologicky šetrného cítění.

“My bychom chtěli dosáhnout toho, aby to, že lidé žijí ekologicky příznivým způsobem, bylo bráno jako běžná sociální norma a ne jako nějaký úlet nebo něco navíc,” vysvětluje Ivana Mariánková z Eko-info centra Ostrava.

Rodinná centra mají v tomto záměru jedinečnou roli a tento projekt na ni spoléhá.

“Rodiny s malými dětmi jsou hodně často nakročeny ke změně životního stylu kvůli dětem. Je to také obrovská šance, aby se naučily chovat i šetrně k naší přírodě. My jim tu ekologickou výchovu můžeme zprostředkovat nepřímo tím, že jim ukážeme, jak fungujeme a že to tak lze dělat i doma. Ale také na ně budeme působit přímo, budeme připravovat kroužky, aktivity a podobně,” vysvětluje koordinátorka projektu Radka Filipíková.

“Právě přes ty děti je to úžasné, protože kolikrát jsme svědky toho, že děti samy vychovávají své pohodlné rodiče a říkají jim, kam patří daný odpad. Funguje to úžasně. Jinak účastníkům samozřejmě ukazujeme, že se dají v domácnostech používat ekologicky šetrné čistící prostředky nebo třeba úsporné pákové baterie,” popisuje dále projekt Ivana Mariánková.

Účastníky projektu čekají kromě praktických ukázek a tipů i další setkání. V srpnu je bude hostit mateřské centrum v Klimkovicích.
H R U Š K A , spol. s r.o.
Nový Jičín
od 100 Kč do 100 Kč

Detail

Pharm Invest s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

MORAVIA Stamping a.s.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu