Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tříkrálová sbírka ve Studénce má jasné cíle, podpoří děti i seniory

  • Studénka,

Charita Studénka v těchto dnech finišuje s přípravami Tříkrálového koledování. Do ulic města vyrazí koledníci v prvních dvou lednových týdnech. Peníze ze sbírky pomohou například zaplatit volnočasové aktivity dětí z nízkopříjmových rodin.

Tříkrálové koledníky, dobrovolníky, kteří věnují svůj čas ve prospěch potřebných, budeme moci v ulicích města potkávat od 1. do 15. ledna.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ve Studénce bude hlavní koledovací den 7. ledna v sobotu a potom ty další dny. Oslovili jsme děti ze škol, skauti nám pomáhají a máme i skupinky i velkých koledníků, takže doufáme, že budeme moci obejít každé dveře, každou domácnost.”

Charita tu zajišťuje tříkrálové koledování nejen pro Studénku, ale také pro okolní obce. Celkem má připraveno 150 zapečetěných pokladniček. Do ulic v lednu vyrazí okolo 450 koledníků.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Koledníků není nikdy dost, takže budeme rádi, když se k nám děti i dospělí připojí a pomohou nám. Je to vždycky moc fajn. chtěla bych určitě všem poděkovat za podporu a pomoc v minulých letech.”

Pokud lidé doma návštěvu Tří králů propásnout, budou ve městě umístěny i statické pokladničky, například v kostelích v některých obchodech nebo lékárnách. Přispět lze i přímo na účet, na webových stránkách charity je i online pokladnička.

Výtěžek sbírky pomůže například dětem a také v půjčovně kompenzačních pomůcek.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Vždycky na každou sbírku máme schválené záměry, z toho výtěžku podpoříme volnočasové aktivity pro děti z nízkopříjmových rodin, potom peníze použijeme na opravu a zakoupení nových pomůcek do naší půjčovny, a tu největší část peněz shromažďujeme na výstavbu nové budovy, kterou máme v plánu v budoucnu postavit.”

Nová budova umožní rozšířit tolik potřebné kapacity domova pro seniory a také vznik nových sociálních služeb.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: “Ještě bych chtěla moc všem poděkovat za pomoc a podporu v průběhu celého roku a všem popřát vše dobré v novém roce.”

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v České republice. 35 procent výtěžku putuje standardně na humanitární mezinárodní projekty Charity České republiky, 65 procent zůstává v místě výběru.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy