Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénka čeká s opravou šaten zimního stadionu na verdikt sportovní agentury

  • Studénka,

Šatny zimního stadionu ve Studénce už jsou delší dobu v neutěšeném stavu. Město, které je vlastníkem sportoviště, připravilo projekt jejich rekonstrukce. Finance by chtělo získat z Národní sportovní agentury.

Zimní stadion ve Studénce prodělal poslední stavební zásah zhruba před čtyřmi lety, když zde byla v roce 2019 dokončena rekonstrukce střechy a obnova technologie chlazení. Nyní má město, jako vlastník objektu, připraveny další plány na vylepšení sportoviště. Jednak je to investice do nového úsporného osvětlení ledové plochy, a také projekt týkající se zázemí.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Na konci října jsme podávali žádost v rámci vypsaného dotačního titulu u Národní sportovní agentury na rekonstrukci šaten, rozvodů vody a tepla. Součástí rozpočtu je i pořízení rozložitelné a složitelné plochy pro využití stadionu od dubna do srpna tak, aby se zimní stadion dal využívat pro různé sportovní aktivity i v tom období.”

Celkový rozpočet na tuto akci je 12 a půl milionu korun bez DPH.

Mojmír Kotas (ANO 2011), radní Studénky: “Národní sportovní agentura nám může velmi výrazně pomoci v jednotlivých věcech, které tady chceme uskutečnit, ať už se jedná hlavně třeba o šatny, kde potřebujeme podporu z jejich strany, aby finanční prostředky z města byly co nejmenší, aby se ten stát podílel na sportování dětí výraznou formou.”

Mojmír Kotas, který je současně hlavním trenérem mládeže zdejšího hokejového klubu, chce žádost o dotaci podpořit cestou do Prahy.

Mojmír Kotas (ANO 2011), radní Studénky: “Já osobně se chystám k panu Šebkovi, což je šéf Národní sportovní agentury, měl bych tam mít do měsíce domluvenou schůzku. Takže bychom probrali i další možnosti spolupráce s tím, že Národní sportovní agentura otevírá v Ostravě pobočka, kde bude daleko dostupnější.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Bohužel, nemáme vůbec informace o tom, kdy by měla agentura rozhodovat o tom přidělování těchto dotací. V případě, že dotaci nezískáme, tak bychom akci v letošním roce určitě nerealizovali.”

Peníze rozdělované Národní sportovní agenturou by do budoucna mohly ve Studénce pomoci i v dalších připravovaných projektech.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Čekáme na vypsání dotačního titulu na výstavbu haly pro míčové sporty, kterou máme připravenou po projektové stránce, máme stavební povolení, jediné, co nám chybí, tak jsou dotační peníze a samozřejmě vlastní zdroje k tomu, abychom stavbu zrealizovali. Takže tam čekáme na vypsání dotačního titulu, protože Národní sportovní agentura asi v roce 2021 ukončila rozběhlý projekt, který měla, který ani nevyčerpala a ukončila bez náhrady.”

V polovině loňského roku pak agentura určitý dotační titul vypsala, ale s omezeným využitím například pro fotbalové stadiony nebo tenisové haly. Nebylo z něj možné financovat stavbu víceúčelové sportovní haly, kterou plánuje Studénka.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy