Reklama

Děti tábořily v údolí Seziny: žádný internet, žádný mobil

Malí tábornici přijeli do údolí Seziny v Oderskýh vrších pátrat po zmizelých denících Leonarda da Vinciho – slavného malíře a vynálezce. Čtrnácti denní napínavou cestu v čase i prostoru pro ně připravili členové ludgeřovického Klubu turistů.

Stáhnout video
Reklama

Speciální stroj času, který nezapře, že má v sobě leccos z jízdního kola. Milan Robenek, jeden z vedoucích tábora, právě připojuje odtržené hadičky:
„Ten stroj času slouží k tomu, aby nás posouval tak, kam my si vymyslíme a chceme,“ vysvětluje jeho funkci.
A přesouvání se časem je pro děti hračka: spolu s mořeplavcem Markem Polem přivezli koření, zastavili se v době Napoleonských válek či lovců mamutů . Teď je časostroj zanesl na Aljašku roku 1925, kdy zde vypukla epidemie záškrtu – a tak se děti vydaly na cestu s vakcínou. Ještě předtím, ale kvůli divoké zvěři, trénovaly střelbu z luku.
Výlety mezi stoletími dají pořádně zabrat. A tak není divu, že dětem chutná. Však už se na plotně v několika obřích hrncích připravuje oběd pro padesátku malých cestovatelů. U plotny, v polní kuchyni se točí Marie Černíková. Prozradila, že se snaží připravovat klasická česká jídla, jako třeba rajskou omáčku, guláš nebo dokonce kynuté knedlíky.
Spaní ve stanu, venkovní umývárna, polní kuchyně a vůně lesa – pro mnohé táborníky jsou to konečně ty pravé prázdniny. A ještě k tomu se naučí pár tábornických dovedností: práci s busolou, poznávání rostlin a živočichů nebo rozdělávání ohně.                                                                                                                        "My preferujeme, aby tábor byl bez elektřiny, byl bez mobilního signálu. Je to takové dobrodružství, které ještě děti mohou zažít,“ vysvětluje hlavní vedoucí tábora Radomír Plaček z Klubu turistů Ludgeřovice důvod, proč s dětmi táboří zrovna v údolí Seziny v na prahu Oderských vrchů.

Největší dobrodružství ale cestovatele časem čeká na konci tábora: hádanky děti postupně dovedou ke klíčům od truhly, ve které je ukrytý deník da Vinciho vynálezů. A také, sladká odměna.ReklamaPADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ludgeřovice, Hlučínské jezero - Štěrkovna

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 22.08. 15:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 22.08. 15:12
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JASPA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč

Detail

BRANO a.s.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Penny Market s.r.o.
Opava
od 26 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu