Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavská míle: rekordních 917 závodníků

  • Opava,

Na start 5. ročníku běžeckého závodu Opavská míle se postavilo rekordních 917 závodníků, kteří se chtěli porovnat s atletickou špičkou. Letošní závod se ale musel obejít bez zraněného opavského rodáka Jakuba Holuši. Jeho traťový rekord vyrovnal a závod vyhrál Jan Friš.

1 míle, tedy přesně 1 609 metrů - to je délka závodu, který vede městem, a vedle profesionálních atletů jej může běžet kdokoliv: amatéři, senioři, rodiče s dětmi, a projet jej mohou i vozíčkáři. Opavská míle láká každý rok více a více závodníků. V letošním pátém ročníku se jich na start postavilo neuvěřitelných 917.

“Běží se po pěkné ulici, je to rovný úsek. Cíl je na Horním náměstí –zase kulisa divadla a Hlásky.” popisuje závod jeden z organizátorů Jiří Sýkora.

Většina závodníků se těšila, že poběží po boku 5. nejrychlejšího mílaře na světě Jakubem Holušou. Ten ale nakonec kvůli zranění startovat nemohl. Tak aspoň pomohl s běžeckou taktikou: „Já doporučuji začít si pomaleji a zrychlit si. Když se to přepálí, tak to pak zbytečně bolí.“ radil závodníkům.

Běžci se sešli na Olomoucké ulici, kde byl už tradičně start závodu. Jeho zahájení měl na starosti další slavný atlet - mistr světa v hodu diskem Imrich Bugár.

V Opavě udávala tempo atletická špička – Slovinec Jan Petrač, Rakušan Andreas Vojta nebo Bartosz Nowicki z Polska. Mezi nejlepšími se celou dobu držel také Jan Friš, který nakonec jako první proběhl cílem s časem 4 minuty a 5 vteřin

„Celý závod jsem se pohyboval vcelku na čele.Tu zatáčku na náměstí jsem dokázal dobře vyběhnout a pak už to běželo samo.“ řekl nám po doběhu.

Nejrychlejší ženou na trati byla Simona Vrzalová. Ale medaile čekala v cíli na každého, kdo Opavskou míli uběhl, ujel na vozíku nebo i ušel.
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

23.07. 18:00
Opava, Švédská kaple, Opava

SHF Hudební výlety - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

12.09. 18:00
Opava, Opava – Kostel sv. Vojtěcha

SHF - Eben: Labyrint světa a ráj srdce

13.09. 15:00
Ludgeřovice, Kostel sv. Mikuláše, Ludgeřovice

Krzywoň s.r.o. - staveniště
Opava
od 120 Kč/hod.

Detail

KT MK elbons s.r.o. - pracoviště Opava
Opava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Týn - pracoviště
Opava
od 21 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků