Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maraton čtení pro děti v Knihovně P. Bezruče v Opavě

  • Opava,

Děti z opavských mateřských škol si mohly přijít poslechnout do knihovny pohádku. V rámci Maratonu čtení si knihovnice z pobočky v Kateřinkách připravily dopoledne plné nejrůznějších příběhů o zvířátkách.

Do pobočky Knihovny Petra Bezruče v Kateřinkách si přišly poslechnout pohádku děti z mateřských škol. Na dopoledne si zdejší knihovnice připravily nejrůznější příběhy o zvířátkách. Ve čtení se střídaly. A na pomoc si přizvaly také loutky a v podstatě dětem nejen četly, ale pohádku i zahrály.

„Zdá se mi, že je to přítažlivější, veselejší. Malé děti v tomto věku ještě neudrží dlouho pozornost, tak se mi zdá, že je to oživení toho čtení.“ vysvětlila knihovnice Hana Mičolová.

Ale nešlo jen zdaleka o čtení. Čas si děti zpestřily třeba i hádankami a nejrůznějšími hrami. Děti se v knihovně střídali po půl hodině, takže tento společně strávený čas rychle utekl.

Smyslem této akce, kterou opavská knihovna pořádá pravidelně dvakrát ročně, je vzbudit u dětí zájem o knihy. V dnešních rodinách totiž mnohdy nezbývá na společné čtení čas. Předškoláci si také mohli knihovnu prohlédnout a dozvědět se, jak funguje, a co všechno dětské oddělení nabízí. Knihovnice ukázaly dětem také knížky, které jsou pro ně ke čtení vhodné.

„Jak se vyvíjejí děti, vyvíjí se i knihy. A ty,které se četly v dobách našeho dětství už děti nechápou a nechtějí číst.Takže my dětem poradíme.“¨podotkla vedoucí pobočky v Kateřinkách Marie Stanovská.

Do knihovny chodí v Opavě asi 2000 dětí, což je zhruba jedna čtvrtina z celkového počtu všech čtenářů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy