Reklama

Designové maturitní práce v Müllerově domě

  • 4. června 2019,
  • 13:12,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Studenti opavské Střední školy umělecké a průmyslové skládali svou maturitní zkoušku v galerii. Jejich designové výrobky ozdobily zdejší prostor. Práce zde budou vystaven až do konce června.

Reklama

Pohádková kniha, scéna k loutkovému představení, kabelka, mobilní barový pult, nebo třeba vodní dýmka… to je jen krátký výčet výrobků, které studenti Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě museli navrhnout a vyrobit v rámci své praktické zkoušky. Za pouhé čtyři týdny.

„Prokazují tak schopnost psychické odolnosti, nakládání s časem, rozvrh času, schopnost improvizovat, řešit problémové situace,“ říká Lubomír Anlauf, zástupce ředitele SŠPU Opava.

Maturitní komise hodnotila nápad, jeho pojetí, výběr materiálu i zpracování. Bylo nemožné si nevšimnout, že v mnoha případech hrál roli zájem o životní prostředí. Ať už to bylo ztvárnění kampaně za čistotu moří, recyklace použitých součástek nebo práce s přírodními materiály.

„Je to trend této doby, který je velice důležitý. A design na ty trendy odpovídá a hledá určité řešení,“ přiznal předseda maturitní komise Pavel Pernický.

25 maturantů muselo ke svým pracím přiložit také katalog, který dokumentoval proces tvorby. Členové komise do něj často nahlíželi a také kladli doplňující dotazy.

Pokud vás nápady mladých designéru zaujaly, máte možnost si je přijít do nově opravených prostor Müllerova domu prohlédnout. V suterénních prostorech budou maturitní práce vystaveny až do konce června.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 3:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 3:35
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

JOSH trade s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu