Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Designové maturitní práce v Müllerově domě

  • Opava,

Studenti opavské Střední školy umělecké a průmyslové skládali svou maturitní zkoušku v galerii. Jejich designové výrobky ozdobily zdejší prostor. Práce zde budou vystaven až do konce června.

Pohádková kniha, scéna k loutkovému představení, kabelka, mobilní barový pult, nebo třeba vodní dýmka… to je jen krátký výčet výrobků, které studenti Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě museli navrhnout a vyrobit v rámci své praktické zkoušky. Za pouhé čtyři týdny.

„Prokazují tak schopnost psychické odolnosti, nakládání s časem, rozvrh času, schopnost improvizovat, řešit problémové situace,“ říká Lubomír Anlauf, zástupce ředitele SŠPU Opava.

Maturitní komise hodnotila nápad, jeho pojetí, výběr materiálu i zpracování. Bylo nemožné si nevšimnout, že v mnoha případech hrál roli zájem o životní prostředí. Ať už to bylo ztvárnění kampaně za čistotu moří, recyklace použitých součástek nebo práce s přírodními materiály.

„Je to trend této doby, který je velice důležitý. A design na ty trendy odpovídá a hledá určité řešení,“ přiznal předseda maturitní komise Pavel Pernický.

25 maturantů muselo ke svým pracím přiložit také katalog, který dokumentoval proces tvorby. Členové komise do něj často nahlíželi a také kladli doplňující dotazy.

Pokud vás nápady mladých designéru zaujaly, máte možnost si je přijít do nově opravených prostor Müllerova domu prohlédnout. V suterénních prostorech budou maturitní práce vystaveny až do konce června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy