Designové maturitní práce v Müllerově domě

  • 13:12,
  • Opava ,

Studenti opavské Střední školy umělecké a průmyslové skládali svou maturitní zkoušku v galerii. Jejich designové výrobky ozdobily zdejší prostor. Práce zde budou vystaven až do konce června.

Pohádková kniha, scéna k loutkovému představení, kabelka, mobilní barový pult, nebo třeba vodní dýmka… to je jen krátký výčet výrobků, které studenti Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě museli navrhnout a vyrobit v rámci své praktické zkoušky. Za pouhé čtyři týdny.

„Prokazují tak schopnost psychické odolnosti, nakládání s časem, rozvrh času, schopnost improvizovat, řešit problémové situace,“ říká Lubomír Anlauf, zástupce ředitele SŠPU Opava.

Maturitní komise hodnotila nápad, jeho pojetí, výběr materiálu i zpracování. Bylo nemožné si nevšimnout, že v mnoha případech hrál roli zájem o životní prostředí. Ať už to bylo ztvárnění kampaně za čistotu moří, recyklace použitých součástek nebo práce s přírodními materiály.

„Je to trend této doby, který je velice důležitý. A design na ty trendy odpovídá a hledá určité řešení,“ přiznal předseda maturitní komise Pavel Pernický.

25 maturantů muselo ke svým pracím přiložit také katalog, který dokumentoval proces tvorby. Členové komise do něj často nahlíželi a také kladli doplňující dotazy.

Pokud vás nápady mladých designéru zaujaly, máte možnost si je přijít do nově opravených prostor Müllerova domu prohlédnout. V suterénních prostorech budou maturitní práce vystaveny až do konce června.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 22.09. 16:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 22.09. 16:06
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 22.09. 16:06
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 118 Kč do 162 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků