Designové maturitní práce v Müllerově domě

  • 13:12,
  • Opava,

Studenti opavské Střední školy umělecké a průmyslové skládali svou maturitní zkoušku v galerii. Jejich designové výrobky ozdobily zdejší prostor. Práce zde budou vystaven až do konce června.

Pohádková kniha, scéna k loutkovému představení, kabelka, mobilní barový pult, nebo třeba vodní dýmka… to je jen krátký výčet výrobků, které studenti Střední školy umělecké a průmyslové v Opavě museli navrhnout a vyrobit v rámci své praktické zkoušky. Za pouhé čtyři týdny.

„Prokazují tak schopnost psychické odolnosti, nakládání s časem, rozvrh času, schopnost improvizovat, řešit problémové situace,“ říká Lubomír Anlauf, zástupce ředitele SŠPU Opava.

Maturitní komise hodnotila nápad, jeho pojetí, výběr materiálu i zpracování. Bylo nemožné si nevšimnout, že v mnoha případech hrál roli zájem o životní prostředí. Ať už to bylo ztvárnění kampaně za čistotu moří, recyklace použitých součástek nebo práce s přírodními materiály.

„Je to trend této doby, který je velice důležitý. A design na ty trendy odpovídá a hledá určité řešení,“ přiznal předseda maturitní komise Pavel Pernický.

25 maturantů muselo ke svým pracím přiložit také katalog, který dokumentoval proces tvorby. Členové komise do něj často nahlíželi a také kladli doplňující dotazy.

Pokud vás nápady mladých designéru zaujaly, máte možnost si je přijít do nově opravených prostor Müllerova domu prohlédnout. V suterénních prostorech budou maturitní práce vystaveny až do konce června.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 22.11. 23:47
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 22.11. 23:47
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 22.11. 23:47
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků