Nezapomenutelný den se záchranáři: opavské děti s handicapem se učily chovat v mimořádných situacích

  • 16:43,
  • Opava,

Hendikepované děti se sešly na tradičním setkání se záchranáři. Mohly si tady podrobně prohlédnout jejich výstroj a výzbroj a také dostali řadu rad, jak se zachovat v mimořádných situacích, jako je třeba požár nebo povodeň.

Už po šestnácté 16. se v areálu vodních skautů, v Přístavu Poseidon, sešli zdravotníci, policisté, strážníci nebo vojáci spolu s hendikepovanými dětmi, aby jim řekli, co dělat v případě, že jsou účastníky dopravní nehody, jak se chovat na silnici nebo když přijde povodeň či požár. Trpělivě také vysvětlovali, jak poskytnout první pomoc třeba u tepenného krvácení. Děti si mohly prohlédnout i zásahové vozy. Záchranáři ukázali také svou výstroj. Třeba hasiči nechali zájemcům potěžkat své téměř dvaceti kilové vybavení, mají při zásahu u požáru na sobě. Policisté dovolili dětem vyzkoušet balistické vesty a potěžkat si zbraň.

Účastníci akce procvičovali také orientaci v mapě s pomocí busoly nebo balili evakuační zavazadlo a zkoušeli i další dovednosti.

„Je dobré čas od času dětem připomenout, jak se při mimořádných událostech chovat. Zdůrazňujeme, že je nutné zachovat klid,“ říká organizátorka akce Lenka Kopřivová ze ZŠ Dostojevského, Opava.

Nejzajímavější byla pro děti plavba na loďkách, kterou si dětí mohly v přilehlé řece Opavě vyzkoušet. To proto, aby věděly, jak probíhá evakuace při povodni.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 15:00 - 8:08
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

Dnes 15:00 - 8:08
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

La traviata / premiéra opery Giuseppe Verdiho

Dnes 19:00 - 8:08
Opava, Slezské divadlo, Opava

Slezská nemocnice v Opavě, příspěvková organizace
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Opava
od 16 400 Kč do 17 500 Kč

Detail

VALKO DOPRAVA, s.r.o.
Opava
od 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků