Nezapomenutelný den se záchranáři: opavské děti s handicapem se učily chovat v mimořádných situacích

  • 16:43,
  • Opava ,

Hendikepované děti se sešly na tradičním setkání se záchranáři. Mohly si tady podrobně prohlédnout jejich výstroj a výzbroj a také dostali řadu rad, jak se zachovat v mimořádných situacích, jako je třeba požár nebo povodeň.

Už po šestnácté 16. se v areálu vodních skautů, v Přístavu Poseidon, sešli zdravotníci, policisté, strážníci nebo vojáci spolu s hendikepovanými dětmi, aby jim řekli, co dělat v případě, že jsou účastníky dopravní nehody, jak se chovat na silnici nebo když přijde povodeň či požár. Trpělivě také vysvětlovali, jak poskytnout první pomoc třeba u tepenného krvácení. Děti si mohly prohlédnout i zásahové vozy. Záchranáři ukázali také svou výstroj. Třeba hasiči nechali zájemcům potěžkat své téměř dvaceti kilové vybavení, mají při zásahu u požáru na sobě. Policisté dovolili dětem vyzkoušet balistické vesty a potěžkat si zbraň.

Účastníci akce procvičovali také orientaci v mapě s pomocí busoly nebo balili evakuační zavazadlo a zkoušeli i další dovednosti.

„Je dobré čas od času dětem připomenout, jak se při mimořádných událostech chovat. Zdůrazňujeme, že je nutné zachovat klid,“ říká organizátorka akce Lenka Kopřivová ze ZŠ Dostojevského, Opava.

Nejzajímavější byla pro děti plavba na loďkách, kterou si dětí mohly v přilehlé řece Opavě vyzkoušet. To proto, aby věděly, jak probíhá evakuace při povodni.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 19.10. 18:53
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 19.10. 18:53
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 19.10. 18:53
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Alžběta Balejková
Opava
od 97 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu