Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záložník Jan Řezníček začíná individuální trénink ranním otužováním

  • Opava,

Fotbalová liga kvůli koronavirové nákaze stojí. Hráči mají individuální přípravu. Záložník Slezského fotbalového klubu Jan Řezníček vyráží ještě před tréninkem k zatopenému sádrovcovému lomu u Opavy, kde podstupuje každý den svůj ranní, otužilecký rituál.

Voda opavského stříbrného jezera se třpytí v ranním slunci. Stejně jako jinovatka, která pokrývá trávu. Ačkoliv je duben, rtuť teploměru klesla pod nulu. Fotbalový záložník Jan Řezníček sem míří každé ráno, aby se zanořil do ledové vody.

„Chodím sem kvůli tomu, že je to v podstatě pláž, v létě se tady lidé koupou. Takže můžu pohodlně sejít do vody. A jelikož neplavu, tak se jen ponořím a držím,“ popisuje.

S otužování začal na podzim ještě s dalšími hráči z kabiny. Zatímco ostatní to po několika týdnech vzdali, on vytrval. Společnost mu teď dělají maximálně tak zvědavé kachny a labutě, které zatopený sádrovcový lom neopouštějí ani v zimě.

Pobyt v ledové vodě střídá krátká série cvičení na břehu jezera, která pomůže rozproudit krev. Otužování opavskému záložníkovi svědčí. Během uplynulého půl roku nezastonal.

„Je to takový můj ranní rituál. Přijet sem, být v přírodě. Je to pro mne nastartování do nového dne,“ prozrazuje Řezníček.

A teď hurá na trénink. Kvůli koronavirové infekci se nyní musí hráči slezského klubu připravovat individuálně.

„Na dopoledne mám naplánováno posilování, odpoledne půjdu běhat,“ popisuje.

Fotbalová liga je teď přerušená. A tak se nejen Jan Řezníček, ale také jeho 23 spoluhráčů těší, až zase vyběhou na zelený pažit opavského stadionu.

Nahlásit chybu

K tématu

Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...


Nejčtenější zprávy