Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé hlasovali na drive - in stanovištích

  • Opava,

Volby do zastupitelstva kraje začínají sice až v pátek, ale už dnes mohli lidé hlasovat. Šlo o ty osoby, kterým byla kvůli onemocnění Covid – 19 nařízena karanténa nebo jsou v izolaci. Venkovní stanoviště pro hlasování přímo z automobilu byla zřízena na 6 místech v Moravskoslezském kraji. Zájem voličů ale nebyl velký.

Ještě před před samotným začátkem voleb mohli svůj hlas odevzdat do volební schránky lidé, kteří kvůli zdravotnímu omezení v souvislosti s onemocněním koronavirem k volbám přijít nemohli. V rámci Moravskoslezského kraje mohli voliči hlasovat na šesti místech, v každém okrese bylo jedno. A vybírali si jej podle místa svého bydliště.
V areálu Slezské nemocnice v Opavě byla připravena dvě drive in stanoviště. Bohatě by ale stačilo jedno.

Božena Krpcová, zapisovatelka volební komise, Úřad Moravskoslezského kraje: „Během prvních dvou hodin nepřišel zatím volit nikdo na naše stanoviště."

V průběhu dopoledne sem nakonec přijely dvě

desítky voličů. Na místě byli úředníci krajského

úřadu a také vojáci, kteří se zajištěním chodu voleb

pomáhali.

Aleš Střelec, náčelník odd. Logistiky, 53. pluk průzkumu a elektronického boje:  "Voják  vyzvedne doklady od občana, provede spolu s úřednicí z krajského úřadu kontrolu, zda může volit. A pak podrží hlasovací schránku pro vhození obálky."

Voliči museli veškeré procedury zvládnout uvnitř auta. V Moravskoslezském kraji takto odvolilo 234 lidí. Nejvíce jich přijelo k volebním schránkám v Ostravě, a to necelá stovka. Naopak nejméně využili voliči drive – in stanoviště v Novém Jičíně a v Bruntále, bylo jich něco málo přes deset. Nebylo to tedy mnoho.  Aktuálně má v kraji pozitivní test na koronavirus necelá 2 tisícovka lidí. Další tisíce jsou jich v karanténě.

Volič:  „Já chodím volit každý rok. Jsem ráda, že mám tu možnost."

Schránky ze všech drive – in volebních míst byly převezeny na krajský úřad. Obálky s hlasovacími lístky budou otevřeny po ukončení voleb, tedy v sobotu, po 14,00 hodině. A sečteny spolu s hlasy z ostatními. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy